Tinkamo dydžio lova: kaip išsirinkti?

Tinkamo dydžio lova: kaip išsirinkti?

Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad lova – pats svarbiausias baldas miegamajame. Tai, ar poilsis praleidus naktį ant jos bus geras, ar atsikėlę jausimės žvalūs, energingi ir pailsėję, priklauso nuo daugybės aspektų. Labai svarbūs lovos išmatavimai, bendras jūsų patalpos planas ir, žinoma, čiužinio tam tikri parametrai. Nors lova ir yra vienas svarbiausių baldų, vis dėlto jį išsirinkti pakankamai sunku. Jeigu miegamojo lovos yra tai, ko šiuo metu ieškote, jums gali praversti keletas naudingų patarimų. Būdami savo srities profesionalai, Smartbaldai.lt specialistai pasiruošę jums juos pristatyti, tad skaitykite toliau.

 

Tinkamas dydis

SBene pirmasis dalykas, į kurį patartina atkreipti dėmesį – tai tinkamas lovos dydis. Jis priklauso tiek nuo individualių jūsų poreikių (kiek žmonių joje miegos, jų ūgis ir pan.), tiek nuo patalpos ploto ir plano. Dažniausiai šių miegamojo baldų matmenys nurodomi atsižvelgiant į galvūgalį, kraštus, įvairius dekoro elementus ir čiužinio dydį, todėl nepamirškite į tai atsižvelgti. Pagal plotį lovas galima suskirstyti į tokias grupes:

  • Viengulės: 80, 90 ir 100 cm.
  • Dvigulės: 140, 160 ir 180 cm.

Visų jų ilgis daugeliu atvejų siekia 200 cm – tokios miegamojo lovos yra standartinis pasirinkimas, tinkantis daugumai klientų. Populiariausi čiužiniai – 90, 140, 160 cm pločio ir 200 cm ilgio.

 

Patalpos planas

Kaip jau buvo užsiminta, norint išsirinkti geriausiai tinkančią lovą svarbu įvertinti patalpos, kurioje ji bus statoma, planą ir plotą. Taigi, rekomenduojama tiksliai išmatuoti miegamąjį. Taip pat reikėtų nepamiršti atsižvelgti ir į kitus ten stovinčius ar planuojamus statyti baldus, tokius kaip spintos, komodos ir spintelės.

Jei planuojate įsigyti dvigulę lovą, nepamirškite, kad pastačius ją kambaryje turėtų likti pakankamai vietos praėjimui, t. y. bent 50 cm pločio tarpas. Vienas gražiausių ir stilingiausiai atrodančių variantų – kai baldo galvūgalis yra pristumtas prie sienos, o kiti jo šonai lieka atviri. Jei jūsų miegamasis nėra itin didelis, tačiau vis tiek norite dvigulės miegamojo lovos, rekomenduojame rinktis siauresnį modelį.

 

Individualūs poreikiai

Kiekvienas žmogus yra individualus: pradedant skirtingu ūgiu ir svoriu, baigiant mėgstama miego poza.

  • Standartiniu atveju lovos ilgis turėtų bent 15 cm viršyti žmogaus, kuris joje miegos, ūgį. Jei esate aukšti ir nenorite gamintis baldo pagal užsakymą, patariame įsigyti lovą be kojūgalio.
  • Tam, kad miegas būtų saldus, o atsikeltumėte žvalūs, svarbu įvertinti ir čiužinio parametrus. Didesnio svorio žmonėms rekomenduojami kietesni čiužiniai, suteikiantys geresnę atramą, gausiai prakaituojantiems – su elastingu poliuretanu.
  • Renkantis naują lovą reikėtų nepamiršti atsižvelgti ir jos aukštį, kuris vertinamas kartu su čiužiniu: kuo jis aukštesnis, tuo atsisėdimo kampas statesnis. Turintiems tam tikrų sveikatos problemų dažniausiai labiau tinka aukštesnės miegamojo lovos, iš kurių patogu išlipti.

 

Atsižvelgus į šiuos patarimus išsirinkti naują lovą gali būti kur kas lengviau. Smartbaldai.lt siūlo platų įvairių miegamojo baldų ir čiužinių pasirinkimą. Iškilus klausimams, būtinai kreipkitės – atsakysime į juos greitai ir išsamiai.

Paskelbta: 2019-09-04
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau