Suolai

Vadinamieji prieškambario suoliukai vis dažniau sutinkami svetainės interjere. Tokia nedidelė detalė, kuri, atrodytų, turi aiškią paskirtį, išties yra neatrastas skirtingų funkcijų lobynas. Smartbaldai.lt komanda atskleis ne tik unikalias gaminio panaudojimo galimybes, bet ir padės pasirinkti tinkamą variantą namams. Taigi, kuo ši nedidelė interjero detalė – prieškambario suoliukas – toks ypatingas kuriant unikalų bei patogų svetainės interjerą? 

 

Funkcijų gausa: kokia šio baldo paskirtis jūsų namuose?
 

Kaip jau minėjome, šis gaminys pasižymi funkcijų gausa. Jis praktiškai panaudojamas ne tik kaip patogus baldas, bet ir atlieka svarbų vaidmenį dekoruojant namus. Toliau dalinamės idėjomis bei patarimais, kaip vidaus suoliukai gali būti naudingi jūsų namuose. 

 

Papildoma sėdima vieta
 

Žinoma, pirmiausiai, pagal originalią paskirtį, šis baldas sukuria papildomą sėdimąją vietą. Kur tai gali būti panaudojama svetainės interjere? Platus, patogus, medinis prieškambario suoliukas, papuoštas keliomis minkštomis pagalvėmis, neretai statomas prie žemos palangės. Čia galima prisėsti trumpai, ramiai kavos pertraukėlei. Tiesa, toks baldas dėl žemo aukščio yra pamėgta vaikų sėdėjimo bei žaidimų vieta, o ir tėvams kur kas patogiau palaikyti kompaniją žaidimų metu.

 

Kopėčių funkcija
 

Ypač tiems, kurių svetainės lubų aukštis didesnis, arba kurių sienos yra užpildytos lentynomis, tokia stilinga detalė gali būti greitai pasitelkiama praktiškai užduočiai – pasiekti aukščiau esančias vietas, pavyzdžiui, besitvarkant namus. Prieškambario suoliukas svetainėje dėl tos pačios priežasties yra pasitelkiamas ir vaikų. Kadangi didelė dalis baldų dabar yra pakabinami arba nestandartinio aukščio, mažiesiems lengviau veikti savarankiškai. Beje, toks medinis suoliukas yra stiliaus detalė, todėl, priešingai nei kopėtėlių atveju, jums nereikės ieškoti, kur praktišką gaminį „paslėpti”. 

 

Daiktų sandėliavimas
 

Jei ieškojote šio baldo panaudojimo idėjų svetainės interjere, greičiausiai teko aptikti versijas, kai produktas panaudojamas kaip daiktų sandėliavimo vieta. Tiems, kurie nori išnaudoti suoliuką maksimaliai, gera idėja pasitelkti ne tik lygų paviršių, bet ir erdvę po juo. Medinis suoliukas gali būti puiki „pastogė” pintiems žurnalų krepšiams, o ant paviršiaus paprasta sukurti mylimiausių knygų ar plokštelių ekspoziciją. Taip suteiksite keliems daiktams vietą bei išvengsite nepageidaujamo „triukšmo”.

 

Prieškambario suoliukai svetainėje – stiliaus detalės
 

Tęsiant mintį apie tam tikrų stilingų objektų išdėstymą ant baldo paviršiaus, suoliukas svetainės erdvei suteikia charizmatišką akcentą. Įsivaizduokime, kad kuriamas skandinaviškas, ar natūralizmu paremtas interjeras – čia neutralių tonų, natūralių medžiagų gaminys gali papildyti kompoziciją be didelių išlaidų. Medžiagos, spalvos ir tekstūros sukurs atitinkamą stiliaus nuotaiką, o ant „pakylos” padėta didelė stiklinė vaza, albumas ar abstraktaus meno paveikslas įgaus papildomo žavesio.

 

Technikos sandėliavimas
 

Neretai suoliuko paviršius tampa vieta tam tikriems technikos prietaisams. Ypač jei tai unikalūs, vienetiniai, galbūt ypatingos kolekcijos daiktai. Kaip, pavyzdžiui, senovinis muzikos plokštelių grotuvas ar praėjusį šimtmetį menančios garso kolonėlės. Tai savotiškai suteikia išskirtinį stiliaus akcentą, tačiau ir galimybę nebrangiai bei lengvai sukurti vietą naujai įsigytai technikai – galbūt šiai nebuvo numatyta papildoma zona kitur. 

 

Augalų laikymo vieta
 

Populiarumo viršūnėje dabar yra namų dekoravimas augalais – skirtingų rūšių lapuočiai išdėstomi įvairiame aukštyje. Taip kuriamas gaivos pojūtis, kuriuo užpildoma visa svetainė. Didesnių matmenų prieškambario suoliukai gali išlaikyti ne vieną vazoną, o tuo pat metu apsaugoti lapus nuo trinties su grindų paviršiumi. Neretai vazonai ant kojelių kur kas brangesni nei vienas suoliukas, kuris gali laikyti kelis augalus. Beje, tai kompozicijai suteikia unikalumo, natūralios medžiagos dar sustiprina organiško natūralumo pojūtį. 

 

Medinis suoliukas – „staliukas” pagal poreikį
 

Be to, jog baldas sukuria sėdėjimo vietą, gali atlikti kopėčių funkciją, šis tampa ir savotišku „staliuku” ar patogia pakyla kojoms. Pavyzdžiui, jei turite žemus baldus, ant grindų padėtus sėdmaišius – suoliuko paviršius bus itin patogi, mobili pakyla, kur patogu pasidėti tiek žurnalą bei kavos puodelį, tiek užkelti pavargusias kojas. Turbūt nė nereikia minėti, kad vaikams, kurie mėgsta susikurti žaidimų aikštelę tiesiog ant grindų, baldas atstos staliuką, kurį, prireikus dienos šviesos, nesunkiai patrauksite prie lango.

 

Prieškambario suoliukas: kas svarbu, renkantis šį baldą svetainės erdvei?
 

Jei numatyta, kad baldas bus svetainėje, žinoma, reikėtų pagalvoti, koks pasirinkimas geriausiai išpildys lūkesčius bei kokios funkcijos čia reikalingos būtent jums. Smartbaldai.lt komanda siūlo apsvarstyti klausimus, pateiktus žemiau.

 1. Kokia daikto paskirtis? 
 2. Kokios baldo funkcijos svarbiausios jums, ar galite pritaikyti jį plačiau?
 3. Koks dydis reikalingas, sandėliuojant daiktus?
 4. Kokios medžiagos atspindi jūsų kuriamą stiliaus braižą?
 5. Koks dizainas atitinka namų stilių?

Taip bus itin paprasta nuspręsti, ar reikalingas tik minkštas suoliukas sėdėjimui, o galbūt lūkesčius geriausiai išpildys medinis baldas, sukuriantis natūralumo pojūtį, galimai panaudojamas kaip pakyla, lentyna.

 

Vyraujančios tendencijos: kokie vidaus suoliukai vyrauja šiandienos interjere?
 

Nenuostabu, kad šiomis dienomis tokios interjero detalės poreikis auga – pastebimi visi teikiami praktiški bei dekoravimo privalumai. Tai atsispindi ir šiandienos suoliukų tendencijose:

 • funkcionalumas – daugiau funkcijų suteikiančios medžiagos, kaip, pavyzdžiui mediena ar LMDP, 
 • patogus dizainas – suoliuko funkcija čia yra padėti kurti interjero akcentus, skirtingame aukštyje išdėstytas kompozicijas,
 • lengvas pritaikymas – minimalistinis dizainas leidžia pasitelkti baldą skirtingiems tikslams bei pritaikyti įvairiose interjero stilistikose, 
 • natūralios medžiagos – vienas iš dažniausiai sutinkamų šiandien yra būtent medinis suoliukas, kuris puikiai išpildo natūralesnio interjero viziją bei suteikia kur kas didesnį praktinio panaudojimo galimybių spektrą. 

Smartbaldai.lt kataloge rasite būtent šias tendencijas atspindinčią detalę, padėsiančią sukurti jaukius ir patogius namus.

 

DUK

 

Ar mediniai šios kategorijos gaminiai tinkami naudojimui lauke?
 

Taip, baldą galite naudoti kaip eksterjero detalę ar papildomą sėdimą vietą ir lauke. Žinoma, geriausia, jei tai vieta, kurioje baldas neturės tiesioginio kontakto su drėgna žole, žeme, jo nesieks krituliai, kurie ilgainiui spartina susidėvėjimą, gadina pirminę išvaizdą. 

Jei vasarą ši detalė reikalinga lauke, naktimis bei lietingu šaltuoju sezonu gaminį parneškite į vidų. Pavyzdžiui, Smartbaldai.lt kataloge esantys gaminiai iš LMDP puikiai pravers lauko terasoje. Priešingai nei minkštas suoliukas, medinis – gana dažnas pasirinkimas lauke. 

 

Kuo ypatingi būtent LMDP prieškambario suoliukai?
 

LMPD plokštė baldų pasaulyje žinoma dėl išskirtinių savo savybių:

 • tvirtumo, ilgaamžiškumo,
 • tekstūrų įvairovės,
 • spalvų pasirinkimo,
 • modernaus dizaino, kurį paprasta pritaikyti įvairiems stiliams,
 • nesudėtingos baldų priežiūros. 

Būtent toks suoliukas bus ne tik tvarus, bet ir puikiai laikys daiktus. Natūralios išvaizdos gaminys gali lengvai pakeisti medinį baldą, kuris priežiūros atžvilgiu yra kiek reiklesnis nei LMPD. Turint omenyje, kad suoliuko funkcijos susijusios su nuolatiniu veiksmu, daiktų laikymu, būtent ši medžiaga puikiai išpildo lūkesčius. 

 

Ar suoliuko dizainas turi derėti prie kitų svetainės baldų?
 

Minkštas suoliukas dėl įmantresnio, išskirtinį stilių atitinkančio dizaino, yra dažniau derinamas pagal minkštosios dalies medžiagą, raštus, pasiuvimo stilių. Tačiau, pavyzdžiui, medinis baldas yra labai universalus, dėl neutralios išvaizdos, jo derinti dažniausiai nėra poreikio. Žinoma, priklauso ir nuo baldo paskirties – ar šis turėtų būti akcentas, ar papildoma, įsiliejanti detalė.

Skaityti daugiau
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau