Pastatomos lentynos

Eiti į puslapį

 

Lentynos – tai daugybę nuostabių funkcijų talpinanti interjero detalė, pritaikoma kone kiekvienam kambariui. Toks lentynų universalumas nulemia, jog jas išties, bent minimalia forma, galima rasti bet kuriuose stilinguose, funkcionaliuose namuose. Elektroninėje baldų parduotuvėje Smartbaldai.lt rasite didelį asortimentą, kuris aiškiai parodo – šis baldas moderniame interjere yra daug daugiau nei tik įprastos knygų lentynos. 
 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis? 
 

Žemiau pateikiame naudingas įžvalgas bei patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią variantą, atitinkantį individualius jūsų poreikius. Taip pat siūlome atkreipti dėmesį į baldo funkcionalumą.

Apie kokias funkcijas mes kalbame?

 1. Pagrindinė funkcija, žinoma, išmanus turimos erdvės išnaudojimas, papildomos vietos sukūrimas numatytiems daiktams (knygos, muzikos įrašai, statulėlės, žvakės, namų kvapai, maistas, gėrimai, rūbai, batai, žaislai ir kitos). 
 2. Jos gali puikiai papildyti interjerą kaip atskira detalė ar net akcentas arba funkcionuoti kaip tam tikro baldo, pavyzdžiui, drabužinės ar sandėliuko dalis.  
 3. Dar vienas išmanus sprendimas – atviros lentynos pasirenkamos kaip lengva, erdves atskirianti pertvara. Taip vienu metu jos gali atskirti dvi kambario zonas, atliekant ir daiktų sandėliavimo funkciją.

Apsisprendus dėl reikiamų funkcijų, bus lengviau įvertinti ir kitus kriterijus.
 

Koks baldo dydis reikalingas?


 
Tam, kad lentynas būtų galima pritaikyti prie skirtingų erdvių dydžių ir formų, stiliaus ir poreikių, žinoma, jos yra įvairiausių matmenų. Vertinant reikalingą gaminio dydį, siūlome apžvelgti jį iš įvairių pusių:

 • Atsižvelgiant į erdvės ir turimo ploto subtilybes, išskiriami du pagrindiniai lentynų dydį nusakantys matai – bendras aukštis, ilgis ir plotis. Čia nėra jokios staigmenos, renkatės pagal tai, kas papildys, bet neužgoš interjero.
 • Dar vienas kriterijus, į kurį reikia atsižvelgti, ypač jei jums svarbus tam tikrų daiktų sandėliavimas – kiekvieno iš baldo skyrių aukštis, plotis ir gylis. 
   

Keli skirtingų apimčių baldų teikiami privalumai: 

 • Plačios pastatomos lentynos dažniausiai turi ne vieną lentynėlių sekciją, o dvi. Daugiau vietos paliekama ne tik daiktams, bet ir kūrybai, žaidimui detalėmis. Todėl vienoje pusėje galima sudėti knygas, o kitoje – suvenyrus ar augalus. Žinoma, geriausiai kompozicija atrodo, kuomet aksesuarai derinami tarpusavyje ir abejose pusėse galima rasti tiek vieno, tiek kito.
 • Siaura lentyna turi vieną daiktams susidėti skirtą lentynėlių sekciją, todėl jos užima kur kas mažiau vietos nei plačios. Dėl šios priežasties jas galite pastatyti kambariuose, kuriuose nėra daug vietos. Jas taip pat galima derinti prie kitų baldų komplektų ir taip kurti unikalias interjero kompozicijas.

Kitaip tariant, prieš įsigyjant baldą, reikėtų ne tik gerai apsvarstyti tai, ar jis gerai atrodys kambaryje, bet ir paanalizuoti detaliau. Kas jame bus laikoma ir ar tai vienas pagrindinių kriterijų? Ar šis jums reikalingas pakankamai platus, ar gali būti siauras? Tokie klausimai sudėtingesni, tačiau minėtas žingsnis padės ne tik išsirinkti tinkamiausią daiktą, bet ir išvengti daiktų netvarkos, kai šie netikėtai netilps ir jiems reikės ieškoti atskiro kampo.
 

Ar matmenys atitinka ne tik poreikius, bet ir erdvės proporcijas?


 
Ką tik aptartas baldo dydis – kertinis sprendimo aspektas. Tačiau prieš priimdami sprendimą atminkite, kad produktas turi būti proporcingas jūsų turimam kambario plotui. Baldas turi papildyti, o ne užgožti! Taigi, keli patarimai, ypač besižvalgantiems lentynos internetu:

 • Pasiruoškite itin kruopščiam erdvių matavimo procesui. Nesvarbu, kokio dydžio ar tipo baldai patrauks jūsų dėmesį, visų pirma, derėtų gerai išmatuoti gyvenamąją patalpą, kurioje ketinate juos statyti. Netikslūs duomenys gali nulemti, jog baldas netilps arba bus per mažas, o tai neigiamai paveiks visą erdvės interjerą. 
 • Nuspręskite, kokia tiksli baldui numatyta vieta. Taip, kai erdvės namuose daug, būna, kad gaminiui paskiriama vieta, tik kai jis jau atsiunčiamas į namus. Tačiau dažnai tai nėra geriausiais sprendimas – jis neleidžia pamatyti bendro paveikslo. Iš anksto neapgalvojus detalių, produktas „neranda” vietos, o dėl to sunku apsispręsti ir dėl likusių namus papildančių daiktų. 
 • Eksperimentuokite ir pabandykite imituoti būsimą baldą. Tai nėra būtina, bet daugeliui mūsų klientų padeda geriau įsivaizduoti. Ar tai knygų lentyna, ar bet koks kitas baldas, panaudokite vaizduotę ir turimus daiktus – knygas, žurnalus, dėžes, šluotas, bet ką – išklokite ar sudėkite turimą medžiagą pagal tikslius prekės internetu matmenis. Štai ir zona, kuri, įsivaizduokite, bus pilnai užpildyta. 

Jeigu turite bet kokių klausimų apie Smartbaldai.lt kataloge esančius baldus, jų dydžius, o taip pat ir spalvas ar kitas ypatybes, nedvejokite ir skambinkite – konsultantų komanda visuomet pasiruošusi jums padėti!
 

Koks pastatomos lentynos tipas tinka jums?

 
 
Atsižvelgiant į visus pastatomų lentynų privalumus (talpumas, dizainas, pačioje pradžioje minėtų funkcijų gausa), tai tampa vis dažnesniu klientų pasirinkimu. Smartbaldai.lt asortimente galite rasti skirtingų tipų lentynų. Rinkitės iš:

 • skaidrių;
 • aklinų;
 • mišrių lentynų.
   

Kuo jos skiriasi ir kuri tinkamiausia jums?

Perregimos modernios lentynos nuo aklinų skiriasi tuo, jog jų nugarinės dalys nėra padengtos medžio plokšte, todėl už tokių baldų matoma siena ar bet kas, kas už jų stovi. Perregimosios puikiai tinka, siekiant atskirti dvi zonas, esančias tame pačiame kambaryje, kadangi jos neužstoja šviesos ir nesukuria neperregimos sienos iliuzijos.

Aklinas derėtų statyti prie sienų, bet jas taip pat galima naudoti, norint atskirti dvi erdves neperregima sienos imitacija. Galiausiai, jeigu jums patinka tiek perregimos knygų lentynos pastatomos, tiek aklinos, galite rinktis mišrias, kurios apjungia ir vieną, ir kitą dizainą. Tokios suteikia namams žaismingumo ir galimybę laikyti skirtingus daiktus, kuriems reikalinga atrama ir kurie puikiai laikosi be lentynos „nugarėlės”. 
 

Kokios papildomos baldo detalės gali sukurti vertę? 


Įsivaizduodami lentyną, dažnai prieš akis matome primityvią baldo versiją, tiesiog horizontalias lentas. Tačiau, šiandien itin didelis dėmesys skiriamas tiek dizainui, tiek funkcionalumui – tad baldas gali įsilieti ne tik į bet kokį namų interjerą, bet ir suteikti papildomų funkcijų. Jas sukurti padeda tokie elementai, kaip pavyzdžiui:

 • nišą dengiančios durelės (spintelė lentynoje);
 • integruotos slankios durelės (prireikus gali dengti tam tikrą lentynų dalį);
 • stalčiai;
 • kojelės – ratukai (mobili lentyna);
 • reguliuojamas kojų aukštis.

Tokios smulkmenos suteikia daiktui ir mūsų namams papildomos naudos. Dar daugiau vietos daiktams, kurių nenorime „rodyti” svečiams, įdomesnis interjeras, galiausiai, pagal poreikį sukuriama papildoma erdvė. 
 

Kokią knygų lentynos medžiagą pasirinkti? 

 

Rinkdamiesi medžiagą, žinoma, mes žvelgiame tiek į kokybę, tiek į stilių. Smartbaldai.lt kataloge pagrindinės dominuojančios medžiagos – LMDP (laminuota medžio drožlių plokštė), medis (ąžuolas), metalas (dažnai metalinė rėmo konstrukcija). Kodėl?

 1. LMDP suteikia platesnės spalvų paletės bei lygios tekstūros pasirinkimo galimybę. Galbūt jus domina balta lentyna, o gal į namų interjerą puikiai įsilietų kone juodi atspalviai? 
 2. Kokybė – tiek medis, tiek laminuota jo plokštė ar metalo detalės pasižymi tvarumu ir ilgaamžiškumu, tad baldas bus kokybiškas ir tvirtas. 
 3. Minėtosios medžiagos suteikia lengvos priežiūros privalumus. Juk, gyvenant itin dideliu šiandienos tempu, norime, kad baldas nereikalautų daug mūsų dėmesio. 
 4. Tokios medžiagos ne tik lengvai prižiūrimos, tačiau gali patenkinti įvairių stilių mėgėjų lūkesčius. Laminuota plokštė puikiai tiks moderniuose namuose, LMDP kombinuota su metalo konstrukcija lofte sukurs industrinį pojūtį, o štai medinės detalės įneš jaukumo, natūralumo, minimalizmo. 

Taigi, galima sakyti, rinkdamiesi medžiagą, pasirenkate kokybę, faktūrą, spalvą ir net kuriamą stiliaus pojūtį. Išspręstas medžiagos klausimas vainikuoja svarbiausius apgalvoto, būtent jūsų namams tinkamo pasirinkimo aspektus. 
 

Kokios nūdienos baldo pasirinkimų tendencijos?

 

Mūsų komanda pastebi tam tikras tendencijas, kurios gali padėti apsispręsti ir jums! Taigi, kas šiandien svarbu mūsų klientams?

 • Medžiagos – Smartbaldai.lt kataloge ne be reikalo vyrauja prieš tai aptarti baldo medžiagų pasirinkimai. Itin išaugo medinės lentynos ar kokybiškos šių imitacijos paklausa, taip pat tvirta ir didesnį spalvų spektrą teikianti LMDP plokštė. Spėjame, taip yra todėl, kad šių dienų interjeras atsigręžia į natūralumą, gamtą, minimalizmą. Tiesa, metalinės detalės padeda kurti itin tarp loftų savininkų populiarų industrinį vaizdą. 
 • Stilius – minėtosios medžiagos parodo, jog tarp dominuojančių baldų stilistikos yra tie, kurie padeda kurti modernų, industrinį ir miesto stilių, minimalistinį bei skandinavišką. 
 • Spalvos – pastebime, kad spalvų paletė, renkantis tokį baldą gana natūrali. Dažniausi variantai yra balta, juoda, visi natūralios medienos atspalviai. 
 • Funkcijos – jos bei papildoma daikto vertė tampa nebe tik privalumu, o labiau tendencija. Daiktas turi suteikti maksimalią naudą namams, todėl atsirado daug papildomų detalių, tokių, kaip durelės, kojelės-ratukai, keičiamo aukščio kojelės, vis dažniau tarp didesnių lentynų atsiranda ir lentyna su stalčiais.
 • Pastatomos lentynos – būtent toks pasirinkimas gali talpinti daug daugiau minėtų funkcijų. Be daiktų laikymo, žinoma, daug reiškia galimybė atskirti erdves. Taip pat, didelis privalumas tas, kad jų nereikia tvirtinti prie sienos, jos nepalieka žymių ir yra lengvai perkeliamos į kitą zoną. 

Taigi, kad ir koks jūsų pasirinkimas šiandien, matome, kad baldas ne tik graži namų interjero detalė, bet ir aiškiai juntama gaminio paskirties nauda. 

 

DUK
 

1. Kodėl Smartbaldai.lt knygų lentynos internetu vertos dėmesio?


 Mūsų kataloge – platus prekių asortimentas, sudarytas iš griežtai atrenkamų gamintojų. Smarbaldai.lt siūloma šios skilties prekių įvairovė patenkins ne tik kokybės lūkesčius, bet ir daugumos skirtingo stiliaus poreikius. Tad galite drąsiai rinktis savo interjerui tinkančius baldus ir džiaugtis jų estetiniu vaizdu, patikrintu funkcionalumu, ilgaamžiškumu. Beje, prireikus visuomet suteiksime konsultaciją!
 

2. Ar šie baldai atkeliauja surinkti?


Smartbaldai.lt pristato baldus gamyklinėse pakuotėse, dažnai tai reiškia, kad jie pasieks jus nesurinkti. Konkrečią situaciją galite pasitikrinti baldo aprašyme. Nesvarbu ar tai įprastas dizainas, ar, pavyzdžiui, lentyna su stalčiais, kuri atkeliauja dalimis – jas nesudėtingai sumontuosite pagal pateiktą išsamią instrukciją. 

 

3. Ar teikiate pastatomų lentynų surinkimo paslaugą?


Taip, jei yra poreikis, mūsų partneriai teikia baldų surinkimo paslaugą. Įprastai šios paslaugos kaina siekia 10 % surenkamo baldo vertės.

 

4. Kaip prižiūrėti baldą, kad knygų lentynos išlaikytų pirminę būklę kuo ilgiau?


Smartbaldai.lt komanda itin vertina praktiškumo aspektą, todėl kone visiems šios kategorijos baldams kasdien užtenka įprastos priežiūros. Kokios? Švelnia, vos drėgna šluoste kruopščiai nuvalyti dulkes, neleisti nešvarumams įsisenėti. Svarbu prisiminti, kad neįsisenėjusios dėmės dažniausiai nereikalauja stiprių, cheminių valiklių ar šveitimo. Jas galima nuvalyti šiltu vandeniu su muilu ir specialia mikropluošto šluoste. Cheminės medžiagos ar šiurkščios kempinės gali pažeisti baldo paviršių ir taip paspartinti susidėvėjimą, sugadinti prekinę išvaizdą. Taigi, valant atsakingai kas kiek laiko ir iškart pašalinant nešvarumus, pastatomos lentynos, įsigytos Smartbaldai.lt, išlaikys savo išvaizdą ilgiau ir puoš jūsų namus. 

 

5. Iš kokių medžiagų gaminami šios kategorijos baldai?


Dažniausiai baldai yra gaminami naudojant LMDP (laminuotas medžio drožlių plokštes). Ši medžiaga atspari neigiamam saulės spindulių poveikiui, dėmėms, yra lengvai prižiūrima. Kai kurie baldai turi metalo, stiklo, natūralaus medžio detalių. Visos Smartbaldai.lt kataloge esančios medžiagos atitinka mūsų taikomus griežtus kokybės, estetikos ir nesudėtingos priežiūros standartus.

 

6. Ar lentynos ant kojelių pritaikytos šiuolaikinėms technologijoms, kaip, pavyzdžiui, robotai-siurbliai?
 

Taip. Mūsų asortimente galite rasti baldų su reguliuojamomis kojelėmis, tad sunkumų su papildoma namuose turima technika neturėtų kilti. Taip pat asortimente turime variantų, kai lentynos pastatomos ant guminių ratukų. Tai reiškia, kad esant poreikiui, galite jas lengvai pastumti ir kruopščiai išvalyti kiekvieną namų kampą. 
 

7. Kada geriau rinktis lentyną ant kojelių, o kada pilnai pastatomą?
 

Tai priklauso tiek nuo skonio, tiek nuo poreikio. Kalbant apie pastarąjį, pavyzdžiui, lentynos ant kojelių pamėgtos dėl „lengvesnio” pojūčio, erdvesnių namų įspūdžio. Tad jei namuose vietos mažai, geriau rinktis baldą ant kojelių. Tačiau atvira lentyna vis dažniau pasitelkiama kaip būdas atskirti erdves, didesnė ar mažesnė funkcionali „širma”. Tuomet geriau, kai baldas pilnai stovi ant žemės, kaip vientisa, tolygiai dengianti siena. 
 

8. Ar galima pasirinkti kitokią patikusios knygų lentynos spalvą?
 

Visi galimi spalvų pasirinkimo variantai nurodyti prie baldo aprašymo. Jei papildoma spalvų paletė nėra pateikiama, reiškia baldas galimas tik paveikslėlyje matomos spalvos. 
 

9. Ar galima užsisakyti lentynas pagal individualius matmenis?
 

Deja, bet pagal individualius užsakymus baldų negaminame, tačiau pateiktame kataloge rasite įvairiausių matmenų asortimentą. Jei kyla klausimų, kokia lentyna geriausiai papildys turimą erdvę, susisiekite ir mūsų konsultantai padės rasti jums tinkamiausią variantą. 
 

10. Ar įsigytas lentynas pristatote į Kuršių Neriją?


Taip, pastatomos lentynos internetu iš Smartbaldai.lt pristatomos ir į Kuršių Neriją, tačiau tai užtrunka kiek ilgiau. Kviečiame susisiekti su mumis ir pasiteirauti dėl tikslesnio prekių pristatymo į Kuršių Neriją termino.

 

11. Ar lentynoms suteikiama garantija?


Taip. Prekėms, esančioms Smartbaldai.lt kataloge, taikoma gamyklinė garantija. Konkretaus baldo garantinis laikotarpis yra nurodytas prekės aprašyme.

 

Skaityti daugiau
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau