Indaujos

Indaujos svetainei – vis labiau vertinamas baldas, išpildantis tiek įvairaus stiliaus formavimo lūkesčius, tiek sparčiai augantį funkcionalumo poreikį. Tai yra vienas tų gaminių, kurių panaudojimo būdai suteikia mums galimybę saugiai sandėliuoti daiktus, kurti unikalias kompozicijas, papildyti ir net formuoti erdves. Taigi, toliau dalinamės naudingomis įžvalgomis bei išskirtinėmis idėjomis. 

 

Ką rasite mūsų asortimente? 
 

Siekiame patenkinti įvairius poreikius, tad pirmenybę teikiame ne tik sumaniam dizainui, bet ir lengvai pritaikomiems produktams. Smartbaldai.lt internetiniame kataloge rasite variantus, kuriuos nesudėtingai integruosite į modernų, šiuolaikinį, skandinavišką, klasikinį interjerą, pritaikysite formuojant natūralų, organišką, minimalistinį braižą. Paprastai internetu parenkamus baldus galima skirstyti pagal jų dizainą:

 • atviro/uždaro dizaino gaminiai,
 • kombinuotos stilistikos produktai (baldai su uždaromis spintelėmis bei atviromis lentynomis),
 • pilnai pastatomi bei ant kojelių pakelti gaminiai,
 • indaujos komodos.

Visi baldai parenkami atsižvelgiant į jūsų poreikius, o mes visuomet pasiruošę suteikti išsamią konsultaciją. Tiesa, yra ir dar keli mūsų sudaryto ir ateityje pildysimo indaujų asortimento svarbūs privalumai – apie juos skaitykite toliau. 

 

Kuo ypatingas Smartbaldai.lt indaujų asortimentas? 
 

Minėtieji gaminių variantai yra kruopščiai atrenkami pagal aukštus kriterijus ir naujausias tendencijas. Kas indaujose itin svarbu mums ir užtikrina visavertę naudą jums:

 1. rinkoje pripažinti ir patikrinti indaujų gamintojai,
 2. tvari ir ilgaamžė, lengvai prižiūrima medžiaga (pažangūs LMDP sprendimai),
 3. išmanus dizainas (stalčiai, nišos, galimybė patiems susikurti patogias, skirtingiems daiktams tinkamas sandėliavimo sąlygas),
 4. kokybiški mechanizmai (tyliai ir lengvai uždaromos durelės, stalčiai),
 5. modernūs, lengvai bet kuriame interjere pritaikomi bei erdvėje stilizuojami modeliai. 

Galima sakyti, kad tai yra TOP5 kriterijai, kuriais vadovaujamės kurdami tvarių ir stilingų indaujų katalogą. 

 

Indaujos svetainei pagal jūsų poreikį: kas padės pasirinkti?
 

Svetainėje indauja turi labai aiškią funkciją – stilingai ir talpiai sandėliuoti daiktus. Tačiau pasirinkimą gali lemti ir papildomi aspektai, kuriuos siūlome apsvarstyti, dar prieš formuojant užsakymą. 

 

Poreikis erdvės atžvilgiu
 

Būtina kruopščiai išmatuoti patalpas, baldą, numatyti tikslią jo stovėjimo vietą. Tačiau, kalbant apie erdvę, šiandien indauja įgauna vis stipresnę reikšmę formuojant namų zonas. Pavyzdžiui, pilnai pastatoma indauja itin pravers mažoje studijoje, neatskirtose sienomis lofto erdvėse. Svetainė tokiose patalpose neretai talpina kitos paskirties namų zonas. Keli pavyzdžiai, kai baldas sukuria ir atstoja mūro/gipso „sieną”:

 • pasitelkiant pastatomą indaują, svetainėje atskiriamas darbo kampelis, namų biuras,
 • pilnai pastatoma indauja atskiria valgomojo zoną nuo poilsiui numatytos erdvės,
 • indaujos komodos ant kojelių, lofte pastatomos už tam tikrų baldų, pavyzdžiui, sofos, nejučia nubrėžia nematomas praėjimo ribas, perėjimą į kitą zoną. 

Aišku viena, ar tai baldas pilnai pastatomas ant grindų, ar mažesnis, žemesnis baldas ant kojelių, šis nebūtinai turi būti prie sienos, priešingai – erdvėje jis pravers kuriant unikalų, išpildytą planą.

 

Daiktų sandėliavimo lūkesčiai
 

Verta susidaryti realų sąrašą, kas išties bus laikoma baldo viduje, išorėje. Išmani indaujų stilistika praverčia tiems, kurie turi nemažą kiekį sandėliuojamų „nematomų” detalių, tačiau nori pasilikti vietos ir stilingiems eksponuosimiems lobiams. Svetainėje, priešingai nei, pavyzdžiui, valgomajame, tikėtina, kad atsiras daugiau skirtingų spintelėse, stalčiuose laikomų gaminių, o tiksliai juos įvardinę, žinosite savo pasirinkimą:

 1. visiškai uždaras dizainas: tiems, kuriems reikia daugiau privatumo, o vietos stiliaus detalėms pakanka ant baldo viršaus,
 2. kombinuotas dizainas: puikus pasirinkimas tiems, kurie nori kuo maksimaliau išnaudoti abi baldo funkcijas – daiktų laikymas bei papildomų stiliaus detalių įvedimas.

Taip pat, įvertinę, kas atsidurs indaujoje, žinosite, ar pakaks tik lentynų, ar reikėtų dairytis ir integruoto baro, stalčių, nestandartinio aukščio lentynėlių, nišų, kurias paprasta tvarkyti pasitelkiant papildomas priemones: dėžutes, krepšius. 

 

Maksimalaus išpildymo noras: tinkamiausia indaujos svetainei tekstūra, spalvos
 

Kaip ir minėjome, ieškome sprendimų, kurie būtų kuo paprasčiau pritaikomi šių dienų lūkesčiams. Jei dėmesį sutelkiate net į menkiausias detales, galite rinktis iš skirtingų atspalvių ir tekstūrų. Siūlome pasidomėti stilistikai priskiriama spalvų palete, tekstūrų braižu. 

Pavyzdžiui, jei kuriate pereinamą interjerą (klasika su moderniomis detalėmis), mūsų lygios tekstūros, vienspalvės pilkos ar neutralios baltos indaujos internetu puikiai tiks. Jei siekiate suteikti erdvei natūralumo, skandinaviško švelnumo – atkreipkite dėmesį į natūralų medį kokybiškai atkartojančią LMDP.

 

Kur svetainėje geriausia vieta indaujai?
 

Turint omenyje, kad gaminys tikslingai pasirenkamas ir pagal erdvių planavimo galimybes, paneigiamas mitas ir keičiama vaizduotė, kad indaujai vietos bus tik prie sienos. Tik jūs jaučiate savo erdves ir kaip norite jas skirstyti, tačiau šių dienų interjeruose indauja, be standartinio išdėstymo prie sienos, vis dažniau pastebima:

 • prie lango,
 • nugarėle į kitus baldus (sofa, stalas). 

Abu variantai susiję su papildomų funkcijų kūrimu. Pirmasis nedidelėse patalpose sukuria papildomą natūralios šviesos apšviestą kampelį, kuris nedidelėje studijoje gali tapti, pavyzdžiui, unikalia makiažo/grožio reikmenų zona. O štai nugarėle į kitus baldus atsukami baldai veikia kaip numanoma skirtingų namų zonų linija ar jų stipresnis atskyrimas. Pavyzdžiui, pastatomos baltos indaujos komodos, nugarėle atsuktos į sofą, atskirs svetainės poilsio oazę, o jei norisi padidinti privatumo pojūtį, indaujų viršus dekoruojamas knygomis, augalais. 

 

Keli įdomūs būdai: kaip indauja gali dar pastiprinti kuriamą stilių
 

Pasirinkus tinkamą baldą, šis svetainės kambaryje sutalpins ne tik visus „triukšmą“ kuriančius daiktus, tačiau galimai padės išpildyti kambario stiliaus paveikslą. Smartbaldai.lt komanda dalinasi keliomis įkvepiančiomis indaujų viršaus dekoravimo idėjomis:

 • susikurkite elegantišką knygų lentyną, 
 • eksponuokite sukauptą muzikos įrašų kolekciją; plokštelių grotuvas šalia suteiks itin charizmatišką prieskonį,
 • pasitelkite paviršių kurdami organišką ramybės zoną, pilną skirtingų lapuočių,
 • komodą paverskite akcentu eksponuodami išskirtinį paveikslą, bet kokį išraiškingą meno kūrinį,
 • paverskite medinės indaujos viršų praktiškai panaudojama zona: jei baldas prie sienos, pakabinkite virš jo unikalų veidrodį, susidėkite papuošalus, kvepalus, namų kvapus, smilkalus.

Kitaip tariant, fantazijai nėra ribų, aišku viena – indauja yra plačiai panaudojamas gaminys, kuris svetainei suteiks ir tvarkos pojūtį, ir išskirtinį prieskonį. 

 

DUK
 

Ar indaują būtina derinti prie kitų svetainės baldų?
 

Tai tikrai nėra būtina. Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų kuriamo namų stiliaus ir to, kokią stiliaus funkciją interjere atliks baldas. Jei siekiate harmoningo vaizdo, kur indauja sklandžiai įsilies į visumą, žinoma, galite pasirinkti panašias tekstūras bei spalvas. Priešingai, jei norisi suteikti svetainei akcentą, galite pažiūrėti kūrybiškiau ir drąsiau eksperimentuoti tiek su spalvomis, tiek su indaujos komodos  tekstūra.

 

Ar ant baldo galima laikyti televizorių?
 

Iš dalies taip. Tvirta LMDP plokštė lengvą plokščio ekrano televizorių išlaikys. Tačiau pirmiausia reikia įvertinti, ar šis nebus per aukštai, kadangi turi būti užtikrinamas tinkamas akių lygis bei proporcingas daiktų kambaryje vaizdas. Taip pat turėkite omenyje, kad indauja skirta daiktų sandėliavimui, tad aplink techniką nuolat vyks veiksmas, galbūt reikėtų papildomo tvirtinimo.

 

Kas gali būti laikoma indaujoje?
 

Nors pavadinimas lyg sufleruoja apie įvairių indų, taurių, baro reikmenų laikymą, indauja yra jūsų erdvė, kurią planuojate ir laikote šioje tai, kas jums reikalinga svetainėje. Pagal poreikį Smartbaldai.lt kataloge rasite komodas, kurios pritaikytos skirtingiems daiktams. 

Pavyzdžiui, jei jums reikia susidėti tik staltieses ir taures, užteks uždarų lentynų, jei norite laikyti vyno butelius, tačiau kartu atskirai patogiai susidėti smulkius dokumentus – rinkitės versiją su integruotais stalčiais bei atidaromu baru.

 

Indaujos internetu – kaip išsirinkti tinkamą?
 

Tai išties paprasta, mat prie kiekvieno baldo pateikiamos nuotraukos bei tikslūs matmenys. Vienintelis mūsų patarimas: Smartbaldai.lt kataloge, išsirinkę patikusį variantą, atidžiai peržiūrėkite gaminio sudėties bei matmenų duomenis. Taip būsite tikri, kad spalvos bei tekstūra atspindės lūkesčius (nuotrauka ne visuomet gali tai perteikti šimtu procentų), o dydis tinkamas numatytai svetainės vietai bei paskirčiai. 

 

Kuo svetainės indauja skiriasi nuo valgomojo kambario indaujos?
 

Indaujos svetainei neretai būna kiek platesnių sandėliavimo galimybių. Išmanus dizainas lemia stalčių, spintelių, įvairių nišų kiekį, mat numatoma didesnė svetainėje laikomų daiktų įvairovė. Valgomojo indaujos dažnai būna atviresnės, sutinkama daugiau stiklo, vadinamųjų vitrinų. Tačiau šiandien visa yra persipynę, ir jei panašių funkcijų iš gaminio tikimasi valgomajame, toks svetainės baldas puikiai tiks!

Skaityti daugiau
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau