Skandinaviškas interjeras: kai mažiau yra daugiau

Skandinaviškas interjeras: kai mažiau yra daugiau

Šiandien madinga rinktis minimalistinį stilių. Neretai modernus, šiuolaikinis stilius savaime laikomas skandinavišku. Tačiau ar taip yra iš tiesų? Šis stilius turi savų, išskirtinių bruožų, todėl kartu su „Smart baldų“ salono komanda gilinamės į skandinavišką interjerą ir jo įmantrybes.
 

Skandinaviškas stilius interjere: koks jis iš tiesų?
 

Nors tai ir gana plati sąvoka, tikrasis skandinaviškas interjeras turi savo skiriamųjų bruožų. Juos trumpai ir aptarkime:
 

 • Spalvų paletė. Dauguma interjero dizainerių vienbalsiai sutinka: sienoms tiks balta, balta ir dar kartą balta. Vieną patalpos sieną galima papuošti žaismingu modernaus rašto tapetais, klasikos šioje vietoje reikėtų vengti. Baldus dera rinktis pilkos (tiks ir šviesūs jos atspalviai) bei kitų neutralių spalvų. Norite šiek tiek ryškumo? Jį galima pritaikyti naudojant kitokių, išraiškingų spalvų dizaino detales, tačiau vertėtų prisiminti, kad jos neturėtų dominuoti. Visas pagrindinis dėmesys – baltai, pilkai ir kitoms neutralioms spalvoms. Tai vizualiai padidins patalpas ir suteiks tvarkos pojūtį.
   
 • Paprastumas. Įrengdami savo būstus, skandinavai išlieka paprasti: dažnai jų namai būna nedideli, todėl daiktų juose tik tiek, kiek reikia ir ne daugiau. Nedideli, paprastų formų baldai ir tinkamas kiekis dizaino elementų padės išlaikyti erdvės pojūtį ir suteiks taip trokštamą skandinavišką santūrumą namams.
   
 • Baldų panaudojimas. Dar vienas įdomus dalykas, kurį skandinavai daro įrengdami savo būstus – tai išradingas baldų panaudojimas. Kartais batų lentyna gali „priglausti“ knygas, o šalia lovos esanti kėdė – pavirsti naktiniu staliuku. Šios Europos dalies gyventojams tai gaunasi natūraliai, jie nuo vaikystės mokomi „taupyti“ vietą namuose. Taip pat skandinaviškas stilius interjere pasižymi įvairių stilių derinimu, pavyzdžiui, modernūs baldai suderinami su antikvarinėmis klasikinėmis detalėmis. Be to, tai gali suteikti tokiam stiliui savitumo, šilumos.
   
 • Apšvietimas. Skandinavijoje žiemos būna ilgos, todėl tinkamam apšvietimui skiriamas didelis dėmesys. Visi šviesos šaltiniai tokio stiliaus būste išdėlioti tinkamose vietose, tik ten, kur jų reikės, pavyzdžiui, virš stalo, prie darbo erdvės ir panašiai. Jei elektros tinklas name įrengtas taip, kad šviestuvas yra kitoje vietoje, skandinavai nebijo perkelti jo laido, tarkime, lubomis, ten, kur jis bus naudingesnis.
   
 • Žaismingumas. Gana santūrų skandinavišką interjerą galima lengvai „pagyvinti“ naudojant įvairius sienų papuošimus: plakatus, eskizus, nuotraukas. Tačiau jie turi būti paprasti, lakoniški ir neapkrauti sienos. Tai ramiems namams suteiks žiupsnį savitumo ir žaismingumo.

Tai pagrindiniai skiriamieji bruožai, pagal kuriuos lengvai atpažinsite namus, kuriuose karaliauja skandinaviškas interjeras. Tokiame būste nuolat vyraus tvarka ir darna, juose leisti laiką bus malonu, o poilsis taps kokybiškesniu, ramesniu. Tad kviečiame apžiūrėti mūsų svetainės baldus: kataloge rasite skandinaviško stiliaus baldus, tinkamus lengvam savo vizijos įgyvendinimui.
 

Palaikyti tvarką – vieni juokai
 

skandinavisko stiliaus interjeras

 

Tokio stiliaus namuose labai lengva palaikyti švarą – dėl mažo čia esančių nereikalingų detalių ir įvairių daiktų kiekio. Dėl to jis gali tapti ir itin taupiu sprendimu. Skandinaviško stiliaus kūrėjai siekė, kad švara, tvarka ir kokybiški baldai būtų prieinami ne tik turtuoliams, bet ir visiems to norintiems. Būtent dėl to galima rasti platų spektrą produktų įvairiomis kainomis. Tai leidžia susikurti santūrų ir tvarkingą stilių visiems to siekiantiems. Taigi, „Smart baldų“ katalogai padės įgyvendinti įvairiausias šio interjero stiliaus idėjas.

Skandinaviškame interjere visi daiktai ir jų vieta – kruopščiai apsvarstyti. Tai ypač svarbu būtent dabar, kai visi norime pakankamai vietos namuose, kurią galima išnaudoti šeimos daiktams, relikvijoms, taip pat ir poilsiui. Žymiai protingiau išsirinkti keletą tikrai reikšmingų ar funkcionalių daiktų ir padėti matomoje vietoje, nei laikyti juos visus atvirai. Dauguma šio stiliaus baldų sukurti taip, kad turėtų vietas, kuriose būtų galima saugiai ir tvarkingai laikyti rečiau naudojamus daiktus. Todėl skandinaviškas stilius interjere tikrai pravers norintiems namuose išlaikyti tvarką ir švarą.
 

Medžiagos
 

Nepriklausomai nuo stiliaus ar norų, gaminamų baldų medžiagos ir jų kokybė visuomet yra labai svarbi, ji dažnai lemia galutinį pasirinkimą. Skandinaviškas interjeras pasižymi tam tikrais gamtos motyvais. Todėl svarbu pasirinkti baldus, kurie yra natūralios sudėties ar turi tokių detalių. Dauguma gamintojų tai žinodami gamyboje pasitelkia tokias medžiagas, kaip medis, akmuo ir panašias.

Skandinaviškas stilius interjere, kuriame randama gamtos motyvų, alsuos ramybę, santūrumą, jaukumą ir atspindės aukštą kokybę.
 

Puikiai tiks ieškantiems ramybės
 

Prakalbus apie gamtos motyvus ir jų skleidžiamą ramybę, svarbu paminėti, kad skandinaviškas interjeras namuose – puikus pasirinkimas norintiems atgaivos. Spalvos ir gamtai artimos detalės namuose skleis santūrumą, o lengvai palaikoma tvarka ir organizuotumas padės atsipalaiduoti po sunkios dienos, tinkamai pasikrauti naujų jėgų.

Ramių spalvų paletės, kokybiškų, santūrių formų baldų apsuptyje ramybė garantuotai užplūs net ir labiausiai įsitempusius gyventojus. Todėl šis stilius puikiai tiks daug dirbantiems, skubantiems ir norintiems namuose jaukumo oazės bei tvarkos.
 

Estiška kokybė: „Woodman“
 

skandinaviskas interjeras

 

„Woodman“ – didžiausias Estijos baldų gamintojas, siūlantis daugiau nei 200 įvairių gaminių modelių. Lanksčios ir modernios technologijos leidžia gaminti produktus tiek mažesniais, tiek didesniais kiekiais. Pagrindinė įmonės veikla – baldų, skirtų Europos ir Šiaurės Amerikos rinkoms, gamyba.

Gamintojo baldams naudojamos tokios kokybiškos medžiagos, kaip natūrali mediena, melaminas, akmuo, metalas ir vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF), leis mėgautis kokybe ir maloniai atsipalaiduoti mieloje aplinkoje kasdien.

Šio gamintojo baldai puikiai tiks skandinaviškame jūsų namų interjere. Būtent todėl „Smart baldai“ didžiuojasi galėdami savo asortimente pasiūlyti estų gamintojo „Woodman“ baldus.

 

Sutinkame: skandinaviškas stilius interjere, nors ir atrodo paprastas, kartais gali tapti tikru iššūkiu. „Smart baldai“ salonuose bei el. parduotuvėje siūlomas platus asortimentas patenkins net pačius savičiausius jūsų poreikius. Mes visuomet esame pasiruošę padėti ir patarti – esame tikri, kad kartu rasime tobulą baldą ar jų kompoziciją. Kurkite svajonių būstą drąsiai, o skandinaviško stiliaus interjeras tegul padeda tai padaryti ypač lengvai.

Paskelbta: 2020-11-09
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau