Populiariausi mažų erdvių dekoravimo mitai

Populiariausi mažų erdvių dekoravimo mitai

Interjero dekoravimas – labai įdomus procesas, kuriame gausu įvairių iššūkių. Jie gali skirtis priklausomai nuo kambario dydžio ir paskirties. Pavyzdžiui, norint, kad mažo buto interjeras būtų ne tik vizualiai patrauklus, bet ir funkcionalus, reikia įdėti nemažai pastangų. Vis dar gyvuojantys mitai, susiję su nedidelių erdvių dekoravimu, gali suklaidinti ne vieną. Siekiant to išvengti, verta su jais susipažinti iš anksto.
 

1. Mažame kambaryje negalima naudoti didelių baldų
 

Didesnių matmenų baldai, tokie kaip sofos lovos ar minkšti kampai, užima pakankamai nemažai vietos. Dėl šios priežasties jie gali apsunkinti nedidelę erdvę. Tačiau tai nereiškia, kad šiuo atveju sofa ar kampas nėra tinkamas pasirinkimas. 

Kraštutinumai įprastai neduoda gero rezultato – vien maži baldai gali tik dar labiau iškraipyti proporcijas. Tam, kad pavyktų išvengti šios klaidos, patariama kambaryje derinti skirtingų matmenų baldus. Svetainė dažniausiai neįsivaizduojama be patogios sėdėjimo zonos, todėl joje galima panaudoti išskleidžiamą sofą lovą. „Smart baldų“ asortimente gausu skirtingiems skoniams ir interjero stiliams pritaikytų baldų:

Tai tik keletas sofų lovų, kurias galima naudoti nedideliuose kambariuose kartu su kitais sėdimaisiais baldais, pavyzdžių. Tai vienas iš būdų, kaip sukuriamas proporcingas mažo buto interjeras.
 

2. Erdvėje turi dominuoti balta spalva
 

Visiška tiesa, kad balta spalva kambariui suteikia erdvumo ir lengvumo. Tačiau apsiribojus vien ja, patalpa gali atrodyti šalta ir nuobodi. Yra daugybė neutralių atspalvių, kurie dera nedidelio ploto erdvėse. Jiems atskleisti galima panaudoti įvairius minkštuosius baldus:

•    sofas lovas,
•    minkštus kampus,
•    fotelius,
•    pufus,
•    sėdmaišius.

Plati „Smart baldų“ apmušalų paletė leidžia išsirinkti ne tik norimą jų atspalvį, bet ir tekstūrą. Todėl sukurti originalią ir komfortišką namų aplinką – dar paprasčiau.

Tikima, kad nedidelėje patalpoje labiausiai tinka baltos spalvos lubos, nes jos vizualiai praplečia erdvę. Tačiau jei manote, jog tai nėra pats patraukliausias variantas, galite drąsiai išbandyti kitus šviesius atspalvius.
 

3. Skirtingos tekstūros apsunkina erdvę
 

Nedideliuose kambariuose dažnai vengiama naudoti skirtingų tekstūrų tekstilės gaminius ar baldus, nes manoma, jog jie apkrauna erdvę. Žinoma, persistengus mažo buto interjeras gali atrodyti chaotiškai, todėl reikėtų tai daryti saikingai. 

Vienas iš pirmųjų privalumų, kuriuo pasižymi tekstūros, yra vizualinis patrauklumas. Jomis papildytas interjeras atrodo kur kas įdomiau ir originaliau. Pavyzdžiui, svetainės aplinką galima paįvairinti dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, pledu ar kilimu. Taip pat nereikėtų pamiršti ir baldų – tiek minkštų, tiek medinių.

Apgalvotai parinktos tekstūros namams gali suteikti daugiau komforto: 

•    ant minkšto kilimo malonu stovėti; 
•    impregnuotą sofos lovos gobeleną kur kas lengviau prižiūrėti, nes ant jo kaupiasi mažiau nešvarumų;
•    lakuotą medinio staliuko paviršių paprasta nuvalyti drėgna šluoste.

Tai tik keletas iš galimų pavyzdžių.
 

4. Svarbu laikytis vieno centrinio taško
 

Dar vienas populiarus mitas, susijęs su mažų erdvių dekoravimu, yra tas, jog jose svarbu laikytis vieno centrinio taško. Tačiau kartais tai gali trukdyti sukurti tolygų interjerą. Siekiant patrauklaus galutinio rezultato, svarbu atidžiai įvertinti kambario proporcijas ir nesugrūsti visų daiktų į vieną vietą. Pavyzdžiui, svetainėje gali būti ne vienas, o keletas centrinių akcentų – nedidelė sofa lova ir prie jos derantis fotelis. Taip mažo buto interjeras atrodo vientisesnis ir harmoningesnis.

El. „Smart baldų“ parduotuvėje galite rasti didelį sofų lovų pasirinkimą. Savo poreikius labiausiai atitinkantį variantą čia ras ir besidairantys originalių gaminių. Priklausomai nuo kuriamo kambario įvaizdžio, galima derinti tos pačios arba skirtingų kolekcijų sofą ir fotelį. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, visuomet galite kreiptis į mūsų konsultantus, kurie pasiruošę atsakyti į jums rūpimus klausimus.
 

5. Mažame kambaryje geriausia naudoti pakabinamą šviestuvą
 

Dekoruojant nedidelio ploto kambarį, įprastai bandoma sutaupyti kuo daugiau vietos, pavyzdžiui, naudojant pakabinamus šviestuvus. Tačiau ne visuose interjeruose jie yra pats tinkamiausias pasirinkimas. Tiek miegamajame, tiek svetainėje, tiek kituose kambariuose net ir tuomet, kai jie yra nedidelio ploto, galima naudoti ir toršerus. Šie pastatomi šviestuvai suteikia interjerui šiuolaikiškumo ir tampa vienu iš pagrindinių jų akcentų.
 

6. Kiekvienas baldas turi būti daugiafunkcis
 

Keletą skirtingų funkcijų turintys baldai išties praverčia nedidelio ploto patalpoje. Jie leidžia geriau išnaudoti erdvę ir sukurti komfortiškesnę aplinką. Tačiau mažo buto interjeras nebūtinai turi būti užpildytas vien jais. Jei patinka konkretaus modelio sofa, tačiau ji neturi miegamojo mechanizmo (kuris jums nėra reikalingas), nebūtina ieškoti alternatyvų. Jei patinkantis baldas yra stilingas, patikimas ir puikiai dera interjere, tiesiog įsigykite jį. 

 

7. Interjere turi vyrauti minimalizmas
 

Dažnai manoma, kad nedidelėse erdvėse labiausiai tinka minimalizmas. Jei tokio stiliaus interjeras kuriamas tinkamai, rezultatas gali būti išties puikus. Tačiau nukrypus į kraštutinumus, aplinka gali atrodyti pernelyg tuščia, šalta ir nuobodi. Jei šiuo metu svarstote, kokį interjero stilių pasirinkti, mūsų patarimų skiltyje galite rasti daug naudingos informacijos apie tai. Variantų labai daug:

•    klasikinis,
•    modernus,
•    šiuolaikiškas,
•    eklektiškas,
•    skandinaviškas,
•    pereinamasis ir t. t.

„Smart baldų“ asortimente gausu ne tik įvairaus dizaino baldų, bet ir aksesuarų. Pasitelkus juos, lengva įgyvendinti net ir pačias originaliausias idėjas. 

Mitų, susijusių su mažų erdvių dekoravimu, vis dar yra pakankamai nemažai. Tačiau juos galima ir verta paneigti. Taip jūsų kuriamas mažo buto interjeras bus visapusiškai patrauklesnis. Skoninga ir patogi namų erdvė leidžia atsipalaiduoti ir pasisemti naujos energijos. Tuo pasirūpinti galite ir jūs sau patinkančius baldus ir aksesuarus įsigydami internetu. 

Paskelbta: 2020-08-28
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau