Minimalistinis interjeras miegamajame – ramybės oazė

Minimalistinis interjeras miegamajame – ramybės oazė

Neretai svarstant, kaip įrengti miegamąjį, ieškomi sprendimai, atnešiantys į erdvę ramybę, švarą ir tvarką. Tai yra visiškai natūralu. Visgi miegamojoje namų erdvėje praleidžiame laiką, kuris itin svarbus, ir būtent dėl to poilsis turi būti kokybiškas. Tinkamai įrengtas miegamasis kambarys – pirmasis žingsnis į nuostabų poilsį nuo kasdienės rutinos. Minimalistinis interjeras – nuostabus sprendimas šiai erdvei. Šiame įraše Smartbaldai.lt komanda dalinasi įdomia informacija ir keletu ypač naudingų patarimų norintiems sukurti minimalistinį interjerą savo miegamajame.
 

Minimalistinis stilius interjere: švara ir tvarka
 

Šis stilius ypač tinka tiems, kas mėgsta tvarką, nenori papildomų baldų, kurie apkrautų erdvę ir neleistų mėgautis poilsiu. Jis itin lengvas vizualiai; dėl dažnai pasitaikančių pastelinių, šviesių spalvų jame galima jaustis laisviau. Čia nerasite dėmesį blaškančių detalių bei aksesuarų, todėl tik įėję į tokią erdvę pasijusite ramiau, atsipalaiduosite.

Nors kartais ir atrodo, kad minimalistinis stilius reikalauja kietesnių, griežtesnių formų baldų, minkšti baldai jame taip pat puikiai įkomponuojami. Žinoma, labiausiai tiks aiškių formų (apskritimo, stačiakampio ar kvadrato) suoliukai, foteliai ir miegamojo lovos. Pagrindinės detalės yra aiškių formų ir neiššaukiančių spalvų, būtent dėl to minimalistinis interjeras – nuostabus „pabėgimas“ nuo skubėjimo, reikalais apkrautos kasdienos, rutinos, chaoso ir triukšmo.
 

Kokios spalvos ir linijos karaliauja?
 

Minimalistinis interjeras pasižymi šviesiomis, lengvomis spalvomis, aiškiomis, tiesiomis linijomis. Dažnai sutinkamos spalvos yra: balta, pilkšva, jų atspalviai, kartais juoda. Šios spalvos suteikia erdvei dydžio pojūtį, laisvumą, daugiau šviesos. Taip pat renkantis baldus šiam interjerui reikėtų prisiminti, kad čia dominuoja aiškių, griežtų formų baldai ir aksesuarai, nes būtent dėl tokios formos jie padeda suteikti norimą švaros, tvarkos pojūtį.
 

Kokybiškos medžiagos
 

Interjere dažniausiai vyrauja švelnūs, nugludinti paviršiai. Naudojamos tokios natūralios, kokybiškos medžiagos, kaip:

•    natūrali mediena;
•    metalas;
•    akmens plokštės;
•    šlifuotas betonas;
•    marmuras (ar jo imitacija).

Metalas – viena iš kertinių medžiagų, randamų minimalistiniame interjere. Čia puikiai tiks nerūdijantis plienas ar chromas. Šios medžiagos yra geras sprendimas baldų kojelėms, rankenoms bei kitiems aksesuarams: vazoms, atviroms lentynoms.

Nors paskutinė išvardinta medžiaga atrodo labiau tinkanti klasikiniame interjere, ją galima sumaniai priderinti ir minimalistiniame miegamajame. Tačiau atminkite, kad šis akmuo jautrus drėgmei, mechaniniams pažeidimams ir aplinkos poveikiui, todėl jo įsigijimą bei naudojimą planuokite atsakingai. 

Nevertėtų pamiršti ir medžiagų imitacijų. Pavyzdžiui, akmens imitacija ne taip stipriai sugeria kvapus, ją lengviau prižiūrėti, todėl ji praktiškesnė. Kaip ir su marmuru: galima išsirinkti imitaciją, kuri geriau atlaiko aplinkos veiksnius nei tikras marmuras. Tai gali padėti sutaupyti ne tik lėšų, bet ir laiko, sunaudojamo prižiūrint tam tikrus paviršius.

Šios medžiagos suteiks ne tik norimą tvarkos, užbaigtumo pojūtį, bet ir leis atsipalaiduoti kokybiškų medžiagų, tokių kaip mediena, apsuptyje, kas ne tik ramina, bet ir gali būti sveikiau. Rami, tvirta kambario estetika padės pailsėti kokybiškai.
 

Augalai suteiks šiam stiliui gyvybės
 

Minimalistiniame interjere dėl tvirtų medžiagų naudojimo gali pritrūkti gyvybės. Jos lengvai įneš augalai. Patariame rinktis ne per didelius, jei norite išlaikyti minimalizmo pojūtį, tvarką, neapkrauti poilsio erdvės.

Tinka ir dirbtiniai augalai. Jų tikrai nereikėtų bijoti – šiuolaikiški variantai atrodo taip, kad juos gana sunku atskirti nuo gyvų augalų.
 

Smulkūs (ir ne tik) dekoro elementai
 

Kaip ir minėta, labai svarbu žinoti, kada sustoti. Minimalistinis stilius interjere reikalauja gerai apgalvotų detalių. Jas rekomenduojama rinktis, kaip ir baldus – aiškių formų, spalvų. Puikiai tiks: 

•    pinti krepšiai;
•    molinės vazos;
•    rėmai, pagaminti iš medienos;
•    mažas kilimas (ramių raštų, pilkšvų, baltų atspalvių);
•    paprasti šviestuvai (vientisų, matinių spalvų).

Tokie paprasti, ramūs aksesuarai bus ypač naudingi kasdien, bet ir tuo pačiu neapkraus aplinkos
nereikalingomis detalėmis.
 

Šviesa
 

Dėl lengvų, pastelinių spalvų ir neapkrauto interjero kambariuose, kuriuose karaliauja šis stilius, dažnai būna daugiau šviesos. Tai leidžia kambariui atrodyti labiau rafinuotam, taip pat suteikia didesnės erdvės pojūtį, o tai šiame interjero stiliuje itin svarbu. Todėl rekomenduojame rinktis tokias spalvas, kaip: balta, pilkšva, rusva. 

Siekiant tobulo minimalistinio stiliaus interjere, geriausiai tinka aukšti langai, per kuriuos į patalpą įeis kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Tačiau ne visos patalpos tai gali pasiūlyti. Šiuo atveju puikiai tiks šviestuvai. Dirbtinis apšvietimas, jį panaudojus tikslingai, suteiks interjerui didesnių matmenų pojūtį, lengvumo. Rekomenduojame rinktis minimalistinio stiliaus šviestuvus, kurie puikiai papildys interjerą ir jo neperkraus.
 

Didžiausias dėmesys miegamajame – lovai
 

Lovos – centrinis kambario akcentas. Minimalistinio stiliaus poilsio erdvėje rekomenduojame rinktis žemą lovą. Puikiausias variantas – baldas žemomis kojelėmis. Tai padeda jam susilieti su visuma, suteikia užbaigtumo jausmą. Gali nuostabiai tikti ir sendintos medienos lovos: jos į kambario aplinką įneša gyvybės, natūralumo. Taip pat šis variantas tiks, jei sienos baltos: tokiu atveju bus pasiektas taip norimas natūralumo pojūtis.
 

Mažiau yra daugiau
 

Įrengiant miegamąją erdvę pagal tokį stilių, itin svarbu vadovautis šia taisykle. Ji padės neperkrauti savo erdvės, taip padedant išlaikyti norimą minimalistinę, švarią aplinką. Kambario tvarkymas gali apsieiti tik asmeninių daiktų, tokių kaip drabužiai ar panašiai, surinkimu ir dulkių nuvalymu nuo kelių kambaryje esančių paviršių. Tai žymiai patogiau, nei tvarkyti kambarį, kuriame pilna mažų detalių. Taigi, kambarys išliks tvarkingesnis ir jį prižiūrėdami sutaupysite brangaus laiko. 

Taip pat, jei jūsų kambaryje viena ar kita siena yra iš plytų ar cemento, medienos – nedenkite jų tapetais ar dažais. Tai bus nuostabus minimalistinio stiliaus akcentas.
 

Puikus sprendimas mažesniam miegamajam kambariui
 

Minimalistinis interjeras ypač tinka mažesnei erdvei. Dėl minimalumo ir šviesesnių spalvų jame erdvė atrodo žymiai didesnė, todėl net mažame miegamajame kambaryje jausitės it didelėje modernioje erdvėje. 
 

Gyventojai – ramūs ir vertinantys stabilumą
 

Kiekvienas interjeras siunčia tam tikrą žinutę apie būste gyvenančius žmones. Minimalistinis interjeras ją siunčia taip pat. Dažniausiai šį stilių renkasi brandžios asmenybės, kurios vertina kokybę, poilsį. Remiantis šiuo stiliumi galima spręsti, kad gyvenate pakankamai greitu tempu, esate nemažai pasiekę, todėl grįžę namo norite atsipalaiduoti bei mėgstate ramią kompaniją, vertinate laiką, praleistą su savimi, siekiate stabilumo. Minimalistinis stilius suteikia nuostabią galimybę pasilepinti ramybe ir pasikrauti energijos naujiems darbams.

Lengvas minimalistinis stilius interjere padės suteikti erdvei ramybės, leis pailsėti po darbų pilnos dienos. Nenuostabu, kad kartais norisi patarimo, kaip sukurti šį pojūtį ir įvaldyti stilių. Todėl galite drąsiai kreiptis artimiausio „Smart baldų“ salono specialistus. Jie rūpestingai patars ir padės išsirinkti baldus, tinkamiausius kuriant nuostabų minimalistinį stilių savo poilsio erdvėje. 

Paskelbta: 2020-09-17
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau