Mažo kambario interjeras: kokių klaidų vengti?

Mažo kambario interjeras: kokių klaidų vengti?

Norint sukurti patogią, funkcionalią ir stilingą mažo kambario erdvę, dažniausiai reikia nemažų pastangų. Šiuo atveju net ir vienas netinkamoje vietoje padėtas baldas ar aksesuaras gali neleisti pasiekti norimo rezultato. Todėl svarbu įvertinti kiekvieną kambario įvaizdžio detalę. Taigi, kokių klaidų vengti įrenginėjant mažą namų erdvę?
 

1. Per daug baldų
 

Mažiau yra daugiau – tai bene svarbiausia taisyklė, taikytina kuriant mažo kambario interjerą. Dizainerių teigimu, per daug baldų gali apsunkinti ir taip nedidelę erdvę. Dėl šios priežasties joje tampa sunkiau judėti, sutrikdomas srautas. Yra net keletas sprendimų, padedančių išvengti tokių nepatogumų. 

Pirmiausia patariama atsirinkti reikalingiausius konkrečiame kambaryje baldus. Pavyzdžiui, svetainėje tai gali būti nedidelė sofa, keletas fotelių ar pufų, kavos staliukas ir spintelė televizoriui. Viso to dažniausiai pakanka norint sukurti patogią bendravimui, pramogoms ir poilsiui skirtą erdvę.

Kitas sumanus sprendimas – universalūs baldai, turintys keletą skirtingų funkcijų. Jiems gali būti priskiriamos sofos lovos, transformuojami stalai, minkšti sėdimieji baldai su patalynės dėžėmis. Taip maksimaliai išnaudojamas mažo kambario interjeras. 
 

2. Visi baldai statomi palei sienas
 

Tam, kad kambarys atrodytų vizualiai didesnis, nebūtina ir net nerekomenduojama visų baldų statyti palei sienas. Taip jo centre sukuriama tuščia erdvė, kuri atrodo neišpildyta ir nepatraukli. Balansui ir harmonijai išlaikyti, baldus patariama atitraukti nuo sienų ir tolygiai paskirstyti kambaryje. Tai padeda įsivyrauti pusiausvyrai, interjeras tampa kur kas įdomesnis ir jaukesnis. 

Patalpos centre galima sukurti bendravimui pritaikytą zoną. Tam jums gali prireikti sofos lovos ar kitų minkštų baldų ir nedidelio kavos staliuko. Papildomos tekstūros suteikia didesnės erdvės pojūtį. Šiam efektui išgauti labai tinka tokios interjero detalės kaip dekoratyvinės pagalvėlės, užuolaidos, taip pat pledas ar kilimas. 
 

3. Per dideli arba per maži baldai
 

Mažo kambario interjeras ne visuomet tinkamas dideliems baldams, nes jie tiesiog gali užimti per daug vietos. Išvengti tokios klaidos itin paprasta – prieš perkant naujus baldus, reikėtų atidžiai įvertinti, t. y. išmatuoti, patalpos plotą. Šiuolaikinė pasiūla suteikia plačias pasirinkimo galimybes. Pavyzdžiui, to paties modelio minkšti kampai įprastai būna įvairių matmenų. Todėl, priešingai nei dažnai manoma, jie gali būti pritaikomi ir nedidelio kambario interjere.

Daug mažų baldų irgi nėra pats geriausias pasirinkimas tokiu atveju. Jais perpildyta erdvė gali atrodyti juokingai, nes miniatiūrinių detalių gausa ją tarsi suskaido. Siekiant visapusiškai patrauklaus rezultato, rekomenduojama nenukrypti į kraštutinumus ir išlaikyti balansą tarp skirtingo dydžio baldų ir aksesuarų.

 

Kalbant apie miegamojo erdvę, ar kitą erdvę, kurioje reikalinga spinta, pravartu pagalvoti apie aukštą ją. Baldas, kurio aukštis yra nuo lubų iki grindų vizualiai paaukština erdvę, o tai bus itin naudinga siekiant vizualiai padidinti kambario erdvę.
 

4. Per mažai šviesos
 

Tiek natūrali, tiek dirbtinė šviesa padeda sukurti didesnės erdvės pojūtį. Jei jos trūksta, kambarys gali atrodyti dar mažesnis nei yra iš tikrųjų. Tam, kad pavyktų išvengti tokios klaidos, patariama rinktis lengvo perregimo audinio užuolaidas. Jos suteikia privatumo, sulaiko ryškius saulės spindulius, tačiau pernelyg neužtamsina patalpos.

Mažo kambario interjeras gali būti papildomas ir dirbtiniais šviesos šaltiniais – skirtingo tipo šviestuvais. Jie lengvai priderinami prie įvairaus įvaizdžio. Jei norisi nedidelio akcento, kuo puikiausiai tinka stalinis šviestuvas. Jis neužima daug vietos, todėl gali būti laikomas ant naktinio staliuko miegamajame ar ant komodos prieškambaryje.

Svetainėje, šalia sofos lovos ar kito sėdimojo baldo, praktiška pastatyti toršerą. Tai – itin stilinga interjero detalė. Priklausomai nuo kuriamo kambario įvaizdžio, galima pasirinkti atitinkamo stiliaus, pavyzdžiui, klasikinio arba modernaus, toršerą.
 

5. Atskirų zonų kūrimas
 

Tam, kad mažo kambario interjeras būtų komfortiškas ir estetiškas, svarbu išlaikyti vientisumą. Tai apima tiek patalpoje vyraujančias spalvas, tiek baldų ir aksesuarų stilių, išdėstymą. Nedidelio kambario patariama nedalinti į daug atskirų zonų. Vietoj to geriau stengtis sujungti jo erdvę kuriančius elementus. 

Yra pakankamai daug būdų, kaip tai padaryti. Vienas iš jų – vientisa spalvų paletė, sudaryta iš keleto dominuojančių ir keleto papildančių tonų. Pavyzdžiui, neutraliam įvaizdžiui sukurti labai tinka žemės atspalviai: pilki, rusvi, dramblio kaulo ir žali. Tokiame gamtos įkvėptame interjere ypač dera šviesios medienos baldai. Sofos lovos su natūralaus pluošto turinčiais apmušalais taip pat šaunus pasirinkimas.

 

6. Neplanuojama


Įrengiant bet kokią erdvę planuoti ją – neįtikėtinai svarbu. Kalbant apie mažą erdvę, tai dar svarbiau. Dažnas padaro klaidą, nesuplanavęs kokia bus įrengiamos erdvės paskirtis. Dėl to, kambaryje pradeda rastis įvairūs reikalingi ir nelabai daiktai, ir ilgainiui kambarys labiau primeną sandėliuką, nei mielą, jaukų kambarį.
 
Visuomet suplanuokite, koks tai kambarys, ką jame veiksite, kas jame gyvens. Apsvarstykite stiliaus pasirinkimus ir prisiminkite, kad jei tai yra ne pagrindinio naudojimo kambarys (pavyzdžiui, svečių miegamasis), nereikia į jį tempti nenaudojamų, ar vietos neturinčių daiktų. Taip  kambario interjeras išliks skoningas ir neprimins daiktų laikyklos.


 

7. Naudojama vien tik balta spalva


 
Taip, būtent ši spalva dažniausiai padeda vizualiai padidinti kambario erdvę. Tačiau taip yra toli gražu ne visais atvejais. Kai kurių stilių kambarius, naudojant šią, atrodo, neutralią spalvą galima stipriai sudarkyti ir panaikinti bet kokią harmoniją ar stilių.
 
Dažnai mažoje erdvėje bijoma naudoti tamsias spalvas, tačiau jei tai tinka prie kambario stiliaus – pasitikėkite juo ir rinkitės tokias. Be to, per didelis baltos spalvos kiekis kambaryje gali „atšaldyti“ aplinką, taip pat įvairesnių spalvų interjero detalės (parinktos saikingai) suteiks šilumos, jaukumo pojūtį.
 

8. Veidrodžių nenaudojimas
 

Jei norisi, kad mažo kambario interjeras atrodytų vizualiai didesnis, veidrodžiai jame tiesiog būtini. Be to, kad leidžia pasiekti tokį efektą, jie pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis. Patrauklaus dizaino aksesuarai yra universalūs, todėl tinka įvairiose namų vietose: svetainėje, miegamajame, prieškambaryje ir bet kur kitur.

Veidrodžiai gali būti tiek pakabinami, tiek pastatomi, įvairių formų (apvalūs, kvadratiniai, pailgi keturkampiai) ir stilių (prabangūs, klasikiniai, šiuolaikiški, minimalistiniai). Maksimaliam erdvės praplėtimo efektui išgauti, juos patariama kabinti arba statyti priešais langą, kad šie atspindėtų šviesą. 
 

9. Apkrauti baldų ir kiti paviršiai
 

Subtilus dekoras patraukia akį ir leidžia mėgautis patogia kasdienybe. Tačiau jei patalpoje esantys paviršiai nukraunami daugybe daiktų, mažo kambario interjeras tiesiog perpildomas. Todėl gali būti apsunkinamas tvarkymasis, prarandamos tam tikros baldų savybės ir įsivyrauti chaosas. Atsakymas, kaip to išvengti, labai paprastas – tiesiog nepersistengti.

Išpuoselėtam įvaizdžiui sukurti rekomenduojama naudoti tik atidžiai atrinktus aksesuarus. Pavyzdžiui, ant sofos lovos galima padėti keletą dekoratyvinių pagalvėlių. Jos suteikia ne tik vizualinio patrauklumo, bet ir komforto sėdint. Ant kavos staliuko arba komodos tinka medinis padėkliukas arba kvapas namams. Tiek vienas, tiek kitas – praktiškas pasirinkimas.

Suprantama, kad dažnai norima erdvę padekoruoti ir suasmeninti naudojant fotografijas ar kitus meno kūrinius ant sienų. Tai puikus sprendimas, tačiau reikėtų atminti, kad ir čia nereikėtų persistengti. Norint neperkrauti sienos, taip ją vizualiai sumažinant, vertėtų rinktis vieną, didesnę nuotrauką ar paveikslą. Taip mažo kambario interjeras bus sėkmingai suasmenintas, bet neperkrautas ir neerzins.


10. Vertikalios erdvės neišnaudojimas
 

Kad ir kokio mažo ploto kambarys bebūtų, visuomet galima išnaudoti jame esančią vertikalią erdvę. Taip sukuriama papildomos vietos daiktų laikymui. Tam tinka tokie baldai kaip vitrinos, pastatomos ar pakabinamos lentynos. Visi jie užima palyginus nedaug grindų ploto, todėl mažo kambario interjeras neatrodo apsunkintas. 

Tiek vitrinos, tiek lentynos gali būti įvairių stilių, todėl pasirinkimas priklauso nuo jūsų. Pavyzdžiui, klasikiniame įvaizdžiui sukurti rekomenduojama rinktis baldus su papildomomis dekoracijomis. Jos suteikia puošnumo ir elegancijos. Šiuolaikiškos erdvės išskirtinumus padeda atskleisti vitrinos ir lentynos su skirtingų spalvų detalėmis.

 

11. Nesluoksniuojama tekstilė


 
Šio veiksmo atsisako dauguma naujakurių, ar atnaujinančių mažas erdves. Manoma, kad būtent sluoksniavimas gali perkrauti mažą erdvę ir ją dar labiau sumažinti. Tačiau, tai atliekant sukuriama, tarsi papildoma erdvė, todėl tai yra puikus būdas norint vizualiai padidinti erdvę.
 
Tarkime, pagalvėlėmis ir pledu dekoruota lova iškart patrauks akį ir įėjus į kambarį taps pagrindiniu akcentu. Todėl to vengti nereikėtų, tačiau ir persistengti neverta. Mažo kambario interjeras gali būti lygiai toks pat madingas ir erdvus, kaip ir didesnių kambarių, tačiau reikia atrasti „aukso viduriuką“ ir nebijoti paeksperimentuoti.

 

12. Baimė eksperimentuoti
 

Nedidelis kambarys toli gražu neturi būti nuobodus. Įrenginėjant jį galima ir verta eksperimentuoti. Tinkamai priderinti ryškiaspalviai akcentai leidžia atskleisti mažos erdvės potencialą. Tam tinka ir baldai, ir kitos interjero detalės. Norint sukurti vientisą įvaizdį, nebūtina naudoti vienodo stiliaus detalių. Kontrastai suteikia aplinkai vizualinio patrauklumo, ji tampa kur kas individualesnė ir įdomesnė. 

Jaučiate, kad mažo kambario interjeras atrodo pernelyg tuščias? Tuomet galbūt jame verta panaudoti originalaus rašto kilimą. Jis gali lemti akivaizdžius pokyčius. Plačiame asortimente gausu skirtingų formų (keturkampių ir apvalių) ir spalvų (nuo neutralių iki itin ryškių) kilimų. Todėl sau patinkantį variantą gali atrasti net ir paties išrankiausio skonio atstovai.

Taip pat, reikėtų atvirai priimti neįprastus sprendimus. Pavyzdžiui, stumdomos durys. Jos užima mažiau vietos, nei įprastinės durys, todėl mažas kambarys bus vizualiai padidintas. Šis sprendimas tampa vis populiaresniu, norint efektyviai išnaudoti įvairias erdves ir suteikti joms modernumo, išskirtinumo.


 

13. Nenaudojami skaidrių elementų turintys baldai


 
Mažo kambario interjeras dažnai reikalauja išskirtinių sprendimų, norint padidinti jį vizualiai. Tokiam tikslui pasiekti puikiai tinka baldai, pagaminti iš skaidrios arba pusiau skaidrios medžiagos: stikliniai staliukai, lentynos, ar iš kokybiško plastiko pagamintos dekoro detalės ir aksesuarai. 
 
Žinoma, kalbant apie plastikines detales, yra svarbu pasirinkti kokybiškus juos, kad erdvei nebūtų suteikta pigi išvaizda. Taip pat, kaip ir minėta, net ir su beveik ar pilnai permatomomis jomis nereikėtų persistengti bei pamiršti interjere kuriamo vientisumo ir harmonijos. 

 

Nekantraudami laukiate įsirengti stilingą ir patogų mažo kambario interjerą? „Smart baldų“ asortimente galite rasti didelį tam skirtų prekių pasirinkimą. Jei turite su jomis susijusių klausimų, nedvejodami kreipkitės – esame pasiruošę suteikti visą Jus dominančią informaciją. Mes tikime, kad nėra neįgyvendinamų užduočių. Tereikia pasitelkti tinkamas priemones. Užsisakykite norimus baldus ar interjero detales internetu greitai ir paprastai. Mėgaukitės nepriekaištinga savo namų erdve.

Paskelbta: 2020-08-20
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau