Kuriame namus pagal mažųjų norus: interjero idėjos

Kuriame namus pagal mažųjų norus: interjero idėjos

„Mama, tėti, aš pats!“ – tikriausiai šią frazę girdėti teko (ar kaip tik šiuo metu nuolat tenka) visiems, turintiems vaikų. Išaugęs savarankiškumo poreikis – įprastas mažosios asmenybės raidos etapas. Slopinti vaikų savarankiškumą, kūrybiškumą – nevalia, tačiau kaip namuose jį išpildyti kiek saugesne forma nei flomasterių menas ant tapetų? Štai kelios interjero idėjos, kaip įrengti vaikų kambarį, jog ir mažieji galėtų prisidėti prie namų kūrimo bei tvarkos palaikymo.

 

Žaidimų tvirtovė lovoje

Pamenate vaikystėje iš mamos ar tėčio duotų pledų, kėdžių meistrautas palapines? Šis žaidimas, ko gero, pereina iš kartos į kartą. Tik dabar jis gali būti dar smagesniu. Įsivaizduokite, jei mažasis galėtų susikurti savo palapinę – žaidimų tvirtovę, kuri kasnakt taptų ir vieta saldžiausiam miegui. Klajoklių nuotykiai, slėpynės ar iškylų žaidimai žiemą – su tokiu baldu ribas kurtų tik fantazija. Jo sumeistravimas nėra sudėtingas: tereikia palapinės rėmo ir tento ar didesnio pledo. Visa kita su(si)kurti palikite mažajam.

spot-young-baldu-kolekcija-4

 

Garbinga vieta dailės darbeliams

Piešti mėgsta visi vaikai: ir ant popieriaus, ir ant sienų. Įvairios vaikų kambario interjero idėjos gali padėti sugalvoti išties įdomių ir praktiškų sprendimų. Sumaniai nukreipti pomėgį galite sukurdami erdvę dailės darbeliams kabinti. Tegu mažasis žino, kad tai yra jo saviraiškos erdvė ir puošia ją kaip širdis geidžia. Darbeliams pritvirtinti puikiai tiks magnetinė lenta ir prie jos limpantys magnetukai. Senus meno kūrinius mažasis lengvai pakeis naujais, ir svarbiausia – išvengsite ryškių flomasterio žymių ant tapetų.

young-users-baldu-kolekcija

 

Spalvingos daiktų slėptuvės

„O kodėl reikia tvarkytis? Tegu viskas taip lieka“ – tėvelių nedžiuginantis atsakymas. Dažnai mažieji taip užsispiria todėl, jog tvarkymasis, skirtingai nei žaidimai, jiems siejasi su nuobodžia veikla. O jeigu ir jį pavertus pramoga, skatinančia atžalą kambaryje savanoriškai ir savarankiškai palaikyti tvarką?

Šiuo metu populiarios interjero idėjos – tvarkingai visur surūšiuoti ir sudėlioti daiktai. Todėl vaikų kambaryje išeitis galėtų būti spalvingi kabantys dėklai, į kuriuos šokio žingsneliu lengva sumesti žaislus, pieštukus, dar neįveiktus saldainius ir kitas gėrybes. Sumanūs vaikų kambario baldai, tiesa? Net ir mums, suaugusiems, praverstų.

nest-young-baldu-kolekcija-4

 

Naujiena kiekvieną dieną

Taip, tėvai tikrai gali kraipyti galvą dėl to, kaip mažasis įsivaizduoja idealų kambarį. Juk žinote, jog po kelerių metų, atkeliavus paauglystei, visas vaikiškas dekoras bus tiesiog atmetamas. Tačiau nereikia iš anksto blokuoti savarankiškų atžalos pasirinkimų. Įvairios plokštelės ir dėkliukai – laikinos ir sumanios interjero idėjos, kaip papuošti mažųjų baldus. Tegu vieną dieną vaikas savo erdvę dabina rožiniais katinais, o kitą – draugiškais meškiukais. Dėl šio kūrybiškumo jaudintis nereikės: nuo baldų plokštes nuimti visiškai lengva.

 

Saugi erdvė

Mums, suaugusiems, atrodo įprasta neturėti nuotaikos: tada tesinori minkštos lovos, arbatos ir raminančios tylos. Mažieji irgi gali supykti ar nuliūsti, ir tai nėra vien „ožiukai“. Juk kartais piešiniai išeina ne tokie gražūs, kokių norėjosi, ir saldainiai atrodo nebe tokie skanūs. Įkvėpkite mažąjį jo kambaryje, pvz., pirmame lovos aukšte ar kito baldo nišoje, susikurti saugią savo erdvę. Būtinai papasakokite, jog čia galima ir paliūdėti, ir ašarą nubraukti, ir visus jausmus be baimių rodyti. Patikėkite, tai bus ne tik gražaus interjero, bet ir laimingos asmenybės pradžia.

 

Nebijokite mažajam suteikti atskirą erdvę. Ne veltui interjero idėjos atspindi skatinimą įrengti tokį vaiko kambarį, kuriame jis galėtų žaisti savarankiškai. Jeigu leisime vaikams užsiimti mėgstama veikla be ribų, lengvai tiek ugdysime kūrybiškumą, tiek pasirūpinsime puikiais vaikystės prisiminimais.

Paskelbta: 2017-10-13
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau