Kaip atskleisti visą komodos grožį?

Kaip atskleisti visą komodos grožį?

Komodos vis dar daugeliui asocijuojasi su gremėzdišku, nepatraukliu, daug vietos užimančiu baldu miegamajame, tačiau pats metas pakeisti šią nuomonę. Kaip ir visi kiti baldai, komoda per pastaruosius keliasdešimt metų neliko nepaliesta baldų dizainerių rankų – šiandien baldas žavi savo praktiškumu, elegancija bei spinduliuojančia prabanga. Žinoma, nepakanka šio baldo tiesiog pastatyti bet kokioje erdvėje: atskleisti jo grožį padės keletas naudingų patarimų. Kokie jie?

 

Nepamirškite išnaudoti komodos paviršiaus

Vis dar daugelio nuvertinami baldai, kurie dažniausiai yra naudojami atlikti tik daiktų saugojimo funkciją – tai komodos. Žinoma, erdviuose jos stalčiuose puikiai telpa patalynė, drabužiai ar bet kurie kiti reikalingi daiktai, kuriuos norima paslėpti. Vis dėlto, dažnai pamirštama išnaudoti komodos paviršių, nors jis atveria galimybes kurti jaukiausias ir įspūdingiausias namų kompozicijas.

Ant šio baldo viršutinės dalies galima kurti įvairias dekoro kombinacijas. Pavyzdžiui, įvairiaspalves gėles bei prie jų derantį vazoną lengva derinti kartu su auksiniais ar kitokios spalvos viršeliais padengtomis knygomis. Jeigu nenorite naudoti šių dekoracijų, tuomet ant viršaus galite dėti įvairaus dydžių ir formų žvakes padėkluose. Be to, komoda gali puikiai tikti ir kaip paviršius šviestuvui ar statulėlei, kurią pasivežėte iš atostogų metu aplankytos užsienio šalies, pademonstruoti.

 

Derinkite su kitais kambario aksesuarais

Puiku, jeigu pasirinkote dekoruoti tuščią komodos viršų. Jei visgi esate iš tų žmonių, kurie nemėgsta paviršių apkrauti daiktais, šio baldo žavesį galite atskleisti ir kitais būdais. Komoda puikiai dera tarpusavyje kartu su nedideliu arba atvirkščiai, pusę sienos ploto užimančiu veidrodžiu. Tačiau svarbu, jog veidrodis ir komoda taip pat derėtų tarpusavyje: jeigu pasirinkote pasendintą, grafo dvaro atmosferą kuriančią komodą, tuomet pasirūpinkite, jog veidrodis taip pat būtų dekoruotas prabangiais raštais ir aukso atspalviais.

Žinoma, toje vietoje, kurioje statysite komodą, veidrodis gali ir netikti. Tuomet puiki išeitis – virš šio baldo kabantis meno kūrinys. Viršuje galite kabinti mažus, didelius, prabangius ar visai paprastus paveikslus, klijuoti sienos lipdukus ar naudoti kitokias sienos dekoracijas. Svarbu nepamiršti, jog kaip ir virš komodos kabantis veidrodis, jūsų pasirinkto meno kūrinio stilius turėtų derėti su šio baldo dizainu.

 

Prie ko derinti komodą?

Puiku, jeigu dekoracijomis papuošėte šio išskirtinio baldo paviršių ar nusprendėte jo grožį atskleisti meno kūriniais, tačiau to neužtenka tam, jog komoda harmoningai ir stilingai susilietų su visa kambario erdve. Svarbu, kad prieš pirkdami komodą apsižvalgytumėte aplinkui į kitus toje erdvėje stovinčius baldus, dekoracijas ir kitas kambario detales – koks stilius, kokios spalvos vyrauja, ar bendra erdvė yra šviesi, ar joje jau yra daug ryškių akcentų?

Kai atsakysite į visus šiuos klausimus, bus kur kas paprasčiau išsirinkti komodos dizainą. Taisyklės paprastos: jeigu erdvėje vyrauja minimalistinio stiliaus baldai, o sienos nėra ryškios ar spalvingos, tuomet rinkitės ryškesnę, vienspalvę komodą, kuri papildytų kambarį. Atvirkščiai, jeigu erdvėje jau karaliauja ryškūs akcentai, tuomet jūsų būsimo baldo spalvos ir dizainas turėtų būti paprastesnis, jame neturėtų vyrauti ryškūs akcentai. Svarbu, jog bendras erdvės vaizdas nebūtų „triukšmingas“, derėtų tarpusavyje ir jame karaliautų harmonija.

 

Rinkdamiesi išskirtinius, jūsų individualų dizainą atitinkančius baldus ar kitas erdvės detales prisiminkite, jog komoda gali tapti puikiu bet kurio kambario zonos aksesuaru, jei padėsite jai atsiskleisti. Tad dekoruokite jos paviršių, derinkite sienų dekoracijas bei kitus baldus ir mėgaukitės išskirtiniu savo namų interjeru.

Paskelbta: 2019-10-07
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau