Kabinami laikrodžiai

Sieninis laikrodis – be abejonės, viena funkcionaliausių namų puošmenų. Dairotės išskirtinės dekoro detalės, tačiau nežinote, kokia tinkamiausia jūsų namams? Prieš įsigyjant sumanią dekoraciją, verta apgalvoti ne tik pageidaujamo stiliaus ar spalvų kriterijus – yra dar keli svarbūs niuansai. Smartbaldai.lt komanda dalinasi paprastesnio pasirinkimo gidu bei naudingomis įžvalgomis. Čia sužinosite, į kokias detales atkreipti dėmesį ir kur kabinti pasirinktą akcentą.

 

Sieniniai laikrodžiai internetu – ką rasite mūsų asortimente?

 

Savo asortimente siekiama palaikyti balansą – norime, kad sau tinkamas detales rastų tiek minimalizmo, tiek klasikos ar skandinaviško stiliaus gerbėjai. Norime akcentuoti kelis Smartbaldai.lt virtualaus katalogo skiriamuosius bruožus:

 • kruopščiai atrinkti, patikimi gamintojai;
 • pastarąsias dizaino tendencijas atspindintis pasirinkimas;
 • skirtingos skaičių sistemos pasirinkimas;
 • originalus dizainas;
 • profesionalūs, sklandžiai veikiantys mechanizmai.

Kokybiški, patogiai užsakomi modernūs sieniniai laikrodžiai internetu papildys bet kokio interjero namus. Vis dėlto, nuspręsti nėra taip jau paprasta. Toliau papasakosime apie kriterijus, kurie ne tik palengvins jūsų sprendimą, bet ir leis atsirinkti tinkamiausią variantą. 

 

Tinkamiausias sieninis laikrodis – kaip jį atsirinkti?
 

Galima sakyti, kad šiandien kiekvienas inovatyvus gaminys atlieka ne vieną, bet kelias funkcijas. Mūsų komanda išskiria 2 kokybiško daikto paskirtis:

 1. Laiko sekimo priemonė;
 2. Neeilinė namų dekoracija.

Dairotės visavertės namų interjero dalies? Tuomet siūlome apsvarstyti 4 žemiau pateikiamus aspektus.

 

Namų ir kambario stilius
 

Kaip ir rinkdamiesi kiekvieną daiktą, įvertinkite laikrodžio stilių. Nesvarbu, laikrodis sieninis ar pastatomas, svarbu įvertinti: dizainą, spalvą, formas, tekstūrą. Visi šie elementai turi papildyti harmoningą dekoruojamo kambario ir, apskritai, visų namų paveikslą. Nebent dairotės dėmesio centro – ekscentriško kambario akcento. Tada galite eksperimentuoti kiek drąsiau.

Įprasta šią detalę derinti prie kitų akcentų, pavyzdžiui, išskirtinio šviestuvo ar panašios spalvos kilimo raštų. Tai sumani dekoravimo gudrybė, mat kelių daiktų kombinacija iškart paryškins atskiras, smulkias detales. 

Dizainerių įžvalga: minimalizmu dvelkiančiam braižui rinkitės švarių linijų laikrodžius „be rėmų“ – jie suteikia patalpai lengvumo. Jei žvalgotės klasikinio, vintažinio, Art Deco elemento, namus papildys laikrodis su storesniu apvadu arba masyvesnėmis detalėmis. Tokie kūriniai pasižymi įmantresniu dizainu, linkiais.

 

Aktualios medžiagos
 

Kai jau įvertinote savojo interjero braižą ir šiam būdingus bruožus, pasvarstykite apie pačias medžiagas. Nesvaru, laikrodžiai sieniniai ar paprasti – kiekvienas kūrėjas naudoja skirtingas medžiagas: 

 • medį, 
 • metalą, 
 • plastiką,
 • perdirbtas unikalias versijas,
 • kt. 

Smartbaldai.lt kataloge patiko tamsaus metalo ir blizgaus lakuoto plieno gaminiai? Pirmosios medžiagos variantas nuostabiai derės skandinaviškame, industriniame, minimalistiniame interjere, o štai antrasis – klasikiniame, moderniame, skandinaviškame, Art Deco interjere.

Naudingas patarimas: dar prieš leisdamiesi į paieškas, susirašykite pagrindines ir stilių papildančias medžiagas. Jei dairotės akcento, susirašykite tekstūras, kurios išpildytų lūkesčius ir galutinę viziją. Šią beje, labai svarbu numatyti iškart.

 

Reikalingi matmenys
 

Atrodytų, kad bet kokio dydžio sieninis laikrodis atlieka tą pačią funkciją, vis dėlto, kalbant apie dizainą, matmenys turi įtakos pasirinkimui. Skirtingų matmenų, stilingi sieniniai laikrodžiai keičia bendrą kambario paveikslą. 

4 aspektai, kurie padės pasirinkti optimalaus dydžio laikrodį:

 1. Aukštis, kuriame kabinsite daiktą;
 2. Kompozicija su kitomis sieninėmis dekoracijomis;
 3. Akcento ar harmoningos detalės įvedimas;
 4. Geras matomumas per atitinkamą nuotolį.

Pavyzdžiui, jei Smartbaldai.lt kataloge pasirinkote mažą, storo rėmo laikrodį, jis puikiai derės kompozicijoje tarp kitų sieninių dekoracijų: dekoratyvių veidrodžių, paveikslėlių, dekoratyvių figūrėlių, kitų meno dirbinių. 

Pasirinkote didelį laikrodį? Tai akcentas, kuriam reikia skirti daugiau atskiro ploto. Beje, reikia pagalvoti, ar turite pakankamai ploto akių lygyje, mat dideli kūriniai, pakabinti labai aukštai, gali atrodyti neproporcingai.

Skirtingų matmenų pastatomi laikrodžiai pasirenkami pagal kiek kitokius kriterijus – svarbu užtikrinti gerą matomumą ir atkreipti daugiau dėmesio į optimalų atstumą, tvirtą paviršių.

 

Skaičių sistema
 

Galiausiai, įvertinkite elementarų skaičių sistemos patogumą – ar jums būtini surašyti visi skaičiai, o galbūt tik tam tikri orientyrai. Daugelis stilingų kūrinių neturi jokio žymėjimo skaičiais – yra tik sumaniai apgalvoti, atitinkamai išdėstyti strypeliai. Reikia pripažinti, tokie variantai atrodo labai originaliai. 

Smartbaldai.lt asortimente galite pasirinkti jums priimtiniausią variantą: pilnai arba dalinai sužymėtus laikrodžius ir visiškai skaičiais nepažymėtus dekoro elementus. Beje, čia rasite tiek įprastus, tiek vadinamuosius romėniškus skaitmenis.

 

Modernūs sieniniai laikrodžiai – kur tikslingiausia juos kabinti?
 

Smartbaldai.lt asortimente pasirinktas sieninis laikrodis, be abejonės, gali papuošti bet kurią namų sieną, bet kurioje patalpoje – prieškambaryje, virtuvėje, svetainėje, net vonios kambaryje. Vis dėlto, norintiems maksimaliai išnaudoti praktišką laikrodžio pusę interjero dizaineriai siūlo atsakyti sau į 3 žemiau pateiktus klausimus.

 1. Kur labiausiai reikalinga laiko sekimo funkcija?
 2. Kuriose erdvėse praleidžiate daugiausiai laiko? 
 3. Kur patogiai matote valandas nekeisdami pozicijos?

Laikrodis ant sienos gali būti bet kur, tačiau jei norite ne tik originalios dekoracijos, bet ir maksimaliai išnaudoti visas funkcijas – reikia pirkinį apsvarstyti detaliau. Tiksliau, įvertinti savo kasdienius įpročius bei poreikius.

Namų erdvės, kuriose maksimaliai išnaudojamos abi laikrodžių funkcijos:

 • virtuvė,
 • svetainė,
 • prieškambaris,
 • darbo kambarys.

Beje, kalbat apie darbo kambario interjerą, maži ar dideli sieniniai laikrodžiai – neatskiriama šios patalpos dalis. Žinoma, kartais pasirenkami ir pastatomi laikrodžiai, tik turėkite omenyje, jog šiems taip pat reikia parinkti strategiškai patogią vietą.

 

Laikrodžių tendencijos, arba kokie gaminiai sulaukia daugiausiai dėmesio
 

Šiandienos interjero dizaino tendencijų fone ryškėja funkcionalių namų vertybė. Čia stengiamasi kiekvieną kasdienę detalę išnaudoti maksimaliai. Todėl visai nenuostabu, kad skirtingo stiliau namuose stilingas laikrodis ant sienos atsiranda vis dažniau.

Namų dekoravimo guru išskiria kelias tendencijas, kurios įpūs įkvėpimo bei originalių idėjų jums.

 • Laikrodis kaip pagrindinis akcentas: dairomasi išraiškingo dizaino, kuris galėtų atstoti meno kūrinį.
 • Minimalistinis dizainas: itin vertinamas subtilumas, įdomūs minimalistiniai sprendimai (pavyzdžiui, skaičių sistemos ar rėmo nebuvimas).
 • Tvarios, kokybiškos medžiagos: pirmenybė teikiama tvarioms, ilgaamžėms medžiagoms, o ne plastikui.
 • Originalūs deriniai: mažesni laikrodžiai derinami su papildomomis sienų dekoracijomis (taip užpildomas tuščias sienos plotas, laikrodis neatrodo „pasimetęs“).

Belieka nuspręsti, jūsų namuose laikrodžiai ant sienos bus ypatingi akcentai ar harmoningai visumą papildanti dalis. Išties nesvarbu, laikrodžiai sieniniai ar paprasti – visi kokybiški daiktai turi suteikti patalpai pridėtinės vertės.

Žemiau pateikiame kelis dažniausiai užduodamus klausimus. Turite papildomų, o gal reikalingas patarimas? Būtinai susisiekite – Smartbaldai.lt komanda suteiks individualią konsultaciją tiek žinute, tiek telefonu.

 

DUK
 

1. Ar laikrodžio spalvas būtina derinti prie kitų interjero detalių?
 

Tai priklauso nuo to, ar norite namų akcento, ar įsiliejančios detalės. Siūlome daugiau dėmesio skirti stilistikai ir aktualioms medžiagoms. Taip susiaurinsite paiešką, o tuomet galėsite pasirinkti ryškesnį akcentą arba subtilią detalę. 

Interjero dizaineriai teigia, kad akcentai kuriami nebūtinai ryškiomis spalvomis. Išskirtinė laikrodžio skaičių sistema, dizainas, medžiagos ar pati tekstūra gali sukurti originalią namų puošmeną.

 

2. Kokiame aukštyje kabinti sieninį laikrodį?
 

Laikrodžio aukštis turi būti patogus jums ir atrodyti proporcingai dekoruojamoje erdvėje. Interjero dizaineriai pastebi, kad skirtingo dydžio laikrodžiai kabinami:

 1. Aukštyje tarp akių ir krūtinės lygių (dažniau didesnių matmenų gaminiai arba tie, kurie derinami prie kitų dekoracijų);
 2. Virš aukščiausio ar sulig aukščiausiu kambario daiktu (dažniau mažesnių/vidutinių matmenų kūriniai).

Taigi, atsižvelkite į kambario sienos užpildymą bei pačios detalės dydį.

 

3. Kiek laiko veikia sieninis laikrodis?
 

Visi patogiai užsakomi modernūs sieniniai laikrodžiai internetu yra ilgaamžiai – tereikia kartą metuose ar kartą per kelis metus pakeisti bateriją. Naujausi mechanizmai leidžia išgauti maksimaliai ilgą veikimo laiką, o jam pasibaigus, patogiai pakeisti bateriją.

Kai kurie Smartbaldai.lt laikrodžiai turi kvarcinį mechanizmą – sakoma, šis prisideda prie dar ekonomiškesnio laikrodžio veikimo.

Skaityti daugiau
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau