5 dažniausios namų interjero klaidos

5 dažniausios namų interjero klaidos

Kuriant namų interjerą ir renkantis baldus neretai neišvengiama klaidų, kurios turi neigiamos įtakos ir bendram namų įvaizdžiui, ir patalpų funkcionalumui, komfortui. Vienas iš būdų to išvengti – skirti laiko praktiškų baldų pasirinkimui. Pavyzdžiui, tokie baldai kaip transformuojamasis stalas ar fotelis-lova pastaruoju metu yra itin vertinami dėl funkcionalumo ir modernumo. Taigi, pateikiame 5 dažniausiai pasitaikančias namų interjero klaidas ir aptariame, kaip galima jų išvengti.

 

1. Blogas apšvietimas

Dažnas asmuo, kuriantis savo namų interjerą, gali neįvertinti apšvietimo svarbos. Jei Jūsų namuose yra per tamsu ar atvirkščiai – intensyvi šviesa verčia jaustis nepatogiai – vadinasi skyrėte per mažai dėmesio patalpų apšvietimui. Šviestuvų stilingumas, modernumas – tai ne viskas, ko reikia, kad džiugintų optimalus šviesos kiekis. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į kokybę bei funkcionalumą, įvertinti, kiek liumenų prireiks kiekvienoje patalpoje.

 

2. Nefunkcionalūs ir netinkamai pasirinkti baldai

Maža namų erdvė tampa vis įprastesniu reiškiniu. Žinoma, stilingumo, komforto norisi nepriklausomai nuo patalpų ploto. Dažna klaida tokiais atvejais yra kambario apstatymas ir perkrovimas nereikalingais, nefunkcionaliais daiktais, kurie užima vietą ir interjero atžvilgiu nesuteikia jokios naudos. Tad reikėtų kritiškai įvertinti kiekvieną patalpos detalę ir rinktis tik neabejotinai praktiškus namų elementus. Tokie baldai kaip fotelis-lova ar išskleidžiamas stalas gali itin praversti, nes jie neužima daug vietos, atlieka kelias skirtingas funkcijas ir yra lengvai pritaikomi kintantiems poreikiams.

 

3. Per didelis dekoracijų kiekis

Ko gero, nekyla jokių abejonių dėl to, kad stilingos dekoracijos erdvei gali suteikti originalumo ir žaismingumo. Vis dėlto nereikėtų persistengti. Siena, ant kurios likę mažai laisvos vietos ar įvairiomis smulkmenomis apkrautos lentynos gali sugadinti bendrą įvaizdį net ir tada, kai visa kita atrodo kruopščiai apgalvota.

 

4. Disbalansas ir tarpusavyje nederantys baldai

Interjere itin svarbu, kad baldai ir jų dizainas derėtų tarpusavyje. Tai nereiškia, jog jie turi būti vienodos spalvos, tačiau pasirinkus klasikinio stiliaus sofą ir itin modernų stalą gali būti sunku įžvelgti harmoniją. Stilingas, modernus kavos staliukas ir, pavyzdžiui, jau minėtas funkcionalus fotelis-lova gali tapti puikiu svetainės akcentu, užtikrinančiu harmoniją ir jaukumą.

 

5. Spalvų trūkumas ir nesuderinamumas

Spalvos interjere yra itin svarbus aspektas. Vis dėlto, pasitaiko atvejų, kai per šviesios spalvos ar itin vienodi atspalviai kambaryje atrodo nuobodžiai. Tereikia vienos spalvos, kuri būtų puikus akcentas, suteikiantis kambariui įdomumo ir išskirtinumo.

Minėtos interjero klaidos gali neigiamai paveikti ne tik būsto interjerą, bet ir kasdienio gyvenimo kokybę. Vis dėlto tai gali nutikti bet kam. To priežastys gali būti įvairios – nuo atsainaus požiūrio, skubos, neatidumo priimant tam tikrus interjero sprendimus iki specifinių žinių trūkumo. Tad tam, kad namų interjeras džiugintų visais atžvilgiais, tereikia tam paskirti šiek tiek daugiau laiko. Žavingas fotelis-lova, transformuojamas stalas, lova-spinta ar kitoks šiuolaikiškas baldas gali padėti pasiekti tikslą gerokai paprasčiau.

 

Jei nesate tikri, kuris variantas Jums tiktų geriausiai ar kaip juos suderinti tarpusavyje, visuomet galite kreiptis patarimo į „Smart baldų“ konsultantus. Taip ne tik išvengsite dažniausių klaidų, bet ir pasirinksite tokius pirkinius, kurie atitiks visus šeimos poreikius.

 

Paskelbta: 2019-08-12
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau