Idealios dviaukštės lovos pasirinkimo gidas

Idealios dviaukštės lovos pasirinkimo gidas

Daugelis žmonių į dviaukščių lovų pirkimą vis dar žiūri skeptiškai – jos gali priminti kariuomenėje naudojamas lovas ir nežavėti savo dizainu tų, kurie nesidomi naujausiomis lovų dizaino tendencijomis. Šiandien dviaukštės lovos atrodo itin stilingai ir yra puiki išeitis mažesniems vaikų kambariams: jos taupo vietą, turi spinteles ar net rašomuosius stalus. Vis dėlto, dėl savo neįprastos konstrukcijos tokio tipo baldas gali suklaidinti ne vieną, todėl pateikiame pagrindinius aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dviaukštę lovą.

 

Kokio dydžio baldą pasirinkti?

Visų pirma, prieš perkant lovą svarbu teisingai išmatuoti kambarį, kuriame ji bus statoma – išmatuokite kambario aukštį nuo grindų iki lubų. Svarbu, jog nuo lovos viršaus iki lubų būtų bent 60 cm tarpas tam, jog vaikas nesusižeistų. Standartinis, rekomenduojamas saugios dviaukštės lovos aukštis turėtų būti 165–180 cm.

Taip pat dviaukštės lovos aukštį galite pasirinkti pagal savo vaiko ūgį. 1,16 m ūgio vaikui yra rekomenduojama 15,6 m aukščio lova, nes ji nėra pernelyg aukšta ir užtikrina saugumą įlipant į lovą kopėtėlėmis ar laiptukais bei iš jos išlipant. 1,28 m aukščio vaikams rekomenduojama pastatyti 16,8 m lovą, o 1,38 m ūgio vaikams puikiai tiks 1,80 m aukščio lova. Kuo aukštesni vaikai, tuo tarpas tarp pirmosios ir antrosios lovų turėtų būti didesnis.

 

Skirtingi dviaukščių lovų tipai

Šiandien galite rinktis iš įvairių dviaukščių lovų tipų, nesvarbu, kokių poreikių turi jūsų mažasis. Jeigu jums ir jūsų vaikui užtenka vienos lovos funkcijos, skirtos tik miegui, tuomet paprastos, klasikinės dviaukštės lovos, turinčios laiptelius ar kopėtėles, tikrai užteks. Jeigu jūsų šeima didesnė ir jums reikalingas didesnis miegamų vietų skaičius, rinkitės dviaukštes lovas su papildoma miegama vieta – dažnai tai būna ištraukiama lovelė.

Ir tai dar ne viskas: jeigu jūsų kambaryje nėra pakankamai vietos, tačiau reikalingas rašomasis stalas, galite rinktis dviaukštes lovas kartu su tam specialiai sukurta, rašomąjį stalą turinčia lova. Taip pat šio tipo lovos gali turėti spintas, spinteles, stalčius ir dar daugiau. Pasirinkimas itin didelis, todėl telieka nuspręsti, kokie jūsų poreikiai.

 

Kodėl svarbu medžiagos?

Galiausiai, norint užtikrinti aukščiausio lygio vaikų saugumą labai svarbu, iš kokių medžiagų yra pagamintos dviaukštės lovos. Rekomenduojama nesirinkti lovų su stačiais kampais ar tokių, kurios turi daug metalinių elementų. Standartinės lovos gaminamos iš medienos, kuri nekelia tokios didelės rizikos susižeisti. Be to, nepamirškite atkreipti dėmesį ir į kitas saugumui skirtas detales – tai apsauginiai rėmai, patogūs ir lengvai naudojami laipteliai arba kopėtėlės.

Paskelbta: 2019-10-07
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau