Fotelis – idėja žaviam interjero akcentui

Fotelis – idėja žaviam interjero akcentui

Namų interjero kūrimo metu tenka nemažai pasukti galvas, kaip erdvėms suteikti žavesio ir kokiomis detalėmis kurti savitumą, individualumą, unikalumą. Dažniausiai aksesuarais tampa paveikslai, kilimai, augalai bei kitos dekoracijos, ir tokiu būdu interjeras gali tapti pasikartojantis, dažnai sutinkamas svečių namuose. Vis dėlto nepelnytai pamiršti žavūs interjero akcentai – foteliai. Kaip įkomponuoti fotelį į namų interjerą, jog jis derėtų su kitomis erdvės detalėmis? Apžvelkime pagrindinius principus.

 

Universalūs fotelio vaidmenys interjere

Visų pirma, svarbu numatyti foteliui tinkamą vietą – tai labai lengva, nes fotelis yra universalus baldas. Pritaikę fotelį galite susikurti jaukų skaitymo kampelį, šildytis priešais židinį, atsipalaiduoti žiūrėdami televizorių ar tiesiog stebėti krentančius lietaus lašus per langą. Nuo to, kur stovės fotelis, ir priklausys, kokio dizaino, tipo bei spalvų jis turėtų būti bei kokią nuotaiką kurti.

 

Derinkite fotelį su kitais kambario baldais

Nors fotelį galite statyti bet kuriame kambaryje ar kambario zonoje, yra keletas taisyklių, kaip jį derinti prie bendro erdvės interjero. Visų pirma, foteliai derinami prie aplinkinių baldų bei sienų spalvų. Jeigu jūsų kambario baldai yra pastelinių, neutralių spalvų, tuomet nebijokite statyti ryškaus, margo, įvairiais raštais dekoruoto fotelio. Taip pastarasis taps netikėtu ir žaviu elementu, kuris praskaidrins monotonišką, santūrią ir niūrią aplinką.

Kita vertus, jeigu dievinate eleganciją ir norite išlaikyti santūrų kambario interjerą, tuomet rinkitės vienspalvius, pastelinių spalvų fotelius, o geriausiai šiai užduočiai tiks baltos spalvos foteliai. Taip pat pastarieji puikiai tiks prie kitų ryškių interjero akcentų, kurių nenorima užgožti. Kitas svarbus principas – derinkite fotelio apmušalo raštą prie užuolaidų, kilimo ar kitų apmušalų ir taip vizualiai išplėskite kambario erdvę.

 

Fotelis – ir funkcija, ir dekoro detalė

Savaime suprantama, jog foteliai geriausiai savo funkciją atlieka, kai yra skirti atsipalaidavimui ir poilsiui. Vis dėlto, fotelį galite naudoti ir kaip interjero dekoro detalę: pasirinkę prabangaus dizaino, su aukštais, auksiniais porankiais fotelį neabejotinai suteiksite kambariui rafinuotumo. Galite baldą paskirti kaip pagalvėlių ir pledų saugojimo vietą – dailiai per porankį permestas pledas atrodys itin elegantiškai, o ryškios pagalvėlės kurs jaukumą. Vis dėlto, nesvarbu, ar fotelį naudosite praktiškai, ar jį naudosite tik kaip interjero detalę – jis neabejotinai pagyvins bet kurio kambario interjerą.

 

Kurdami bet kokio kambario interjero dizainą neapsiribokite tokiomis detalėmis kaip paveikslai ant sienos, žali augalai, žvakės ar kilimai. Suteikite šansą foteliui tapti pagrindiniu kambario akcentu ir mėgaukitės jaukumu, šiluma, prabanga ir elegancija.

Paskelbta: 2019-10-07
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau