Darbo kėdės

Eiti į puslapį

Dairotės ergonomiškos biuro kėdės, bet tiksliai nežinote, kokia tinkamiausia jums? Tiesa, kiekviena kėdė su ratukais dar nereiškia, jog tai baldas, tinkamas produktyviam darbui. Yra ne vienas kriterijus, kuris leidžia suprasti, ar gaminys išpildys sėdimo darbo vietai keliamus lūkesčius. Smartbaldai.lt komanda parengė trumpą gidą, kuris padės atsirinkti ne tik stilingą, bet ir laikysenai „draugišką“ variantą.

 

Smartbaldai.lt darbo kėdės – ką rasite mūsų asortimente?
 

Džiaugiamės, kad kiekvienam, norinčiam dirbti stilingai ir patogiai, galime pasiūlyti platų biuro kėdžių asortimentą. Visai nesvarbu, dirbate namuose ar specializuotose patalpose, sėdimo darbo kokybė – tiesiogiai susijusi su funkcionalia kėde.

Virtualiame Smartbaldai.lt kataloge, pasinaudoję patogia filtrų sistema, lengvai rasite gaminius, pasižyminčius:

 • skirtinga stilistika (klasikinis, modernus, skandinaviškas, minimalistinis ar kt. braižas);
 • išskirtiniu dizainu;
 • įprastomis bei papildomomis funkcijomis;
 • unikaliais audinių pasirinkimais (medžiaginiai, odiniai audiniai);
 • ergonominėmis savybėmis;
 • kokybiškais, mobiliais mechanizmais.

Tiesa, prieš pereidami prie konkrečios ofiso kėdės prie kompiuterio paieškų, atkreipkite dėmesį į bendrą darbo aplinkos paveikslą. Toliau trumpai apžvelgsime, kodėl tai labai svarbu.

 

Biuro kėdės pasirinkimas ir kiti baldai
 

Daug kas skatina atkreipti dėmesį į kitus baldus – kuriant namų stilių, tai dažniausiai daroma dėl vientiso braižo. Tačiau čia įvertinti kitas kambario detales reikia ne tik dėl išvaizdos, bet ir dėl sveikatos. Kitaip tariant, kėdė su ratukais, patogiu atlošu ir išmaniu mechanizmu bus maksimaliai išnaudojama tuomet, kai kitos detalės bus taip pat funkcionalios.

Norint susikurti sveiką darbo aplinką, interjero dizaineriai rekomenduoja investuoti į šias 5 detales:

 1. Ergonominę kėdę;
 2. Patogų rašomąjį stalą;
 3. Sėdimam darbui pritaikytus įrenginius (arba transformuojančius jų priedus);
 4. Apšvietimą;
 5. Patogiam daiktų sandėliavimui skirtus baldus (lentynas, komodas).

Kuriate biurą nuo nulio, o gal norite atnaujinti kelias pagrindines, efektyviam darbui svarbiausias dalis? Verta pasižvalgyti po Smartbaldai.lt sumanių darbo stalų, biuro sofų katalogus. Nustebtumėte, tačiau poilsio baldai yra viena efektyvaus darbo namuose sąlygų.

Kalbant apie daiktų sandėliavimui skirtas lentynas, geriau dairytis pastatomų lentynų, mat šios suteikia daug praktiškos vietos ir, jei yra poreikis, sukuria atskirtį tarp kolegų.

Vis dėlto, galite drąsiai pradėti nuo kompiuterio kėdės, mat šiuolaikiniai modeliai lengvai pritaikomi ne tik prie skirtingų poreikių, bet ir įvairių biuro baldų. Ypač daug dėmesio sulaukia ergonominės kėdžių savybės – sumanus dizainas leidžia dirbti patogiai, nežalojant stuburo sveikatos, laikysenos. 

Toliau kiek plačiau papasakosime apie svarbius pasirinkimo kriterijus.

 

Ergonominės kėdės prie kompiuterio: 6 „draugiško“ baldo bruožai
 

Nežinote, kokie kriterijai rodo, kad kėdė yra „draugiška“ jūsų laikysenai ir, apskritai, sveikatai? Mūsų komanda atrinko 6 patogaus gaminio dalis, į kurias verta atkreipti dėmesį paieškose.

 

1. Sumanus atlošas
 

Šiandien galite rinktis kėdę tiek su, tiek be atlošo. Vis dėlto, jei pastarojo nėra, labai svarbu, kad kėdė būtų pritaikyta būtent sėdimam darbui, o ne, pavyzdžiui, valgomajam. Tik ergonominis variantas bus saugus sveikatai. 

Jei nusprendėte investuoti į kėdę su atlošu, dairykitės 2 esminių savybių:

 1. Reguliuojamos dalies;
 2. Prie stuburo linkių pritaikyto, tvirto pagrindo.

Reguliuojamas atlošas leis nusistatyti optimalų statumą ir atstumą nuo stalo pilnai atsirėmus. Ergonomiška kėdė su ratukais ar be jų visuomet turės „išlenktą“ atlošą. Šie linkiai padeda kūnui maksimaliai prisitaikyti prie natūralių kūno linijų. Tokiu būdu galite atsipalaiduoti: neįsitempia raumenys, nesinori ramstytis į stalo paviršių.

 

2. Patogūs porankiai
 

Kompiuterinės kėdės porankiai dažnai yra neįvertinama, bet išties labai naudinga dalis. Žinoma, jie turi būti patogiai pritvirtinti. Kaip pasirinkti kėdę su funkcionaliais porankiais? 

Yra 2 kertinės ergonomiškų porankių padėties taisyklės: 

 1. Pasidėję rankas, turite jausti, kaip atsipalaiduoja įsitempusi pečių linija;
 2. Rankos neturi būti per toli nuo kūno, nes taip paprasčiausiai neįmanoma patogiai pasiekti ant stalo esančios klaviatūros.

Porankiai padeda išvengti pečių juostos skausmų, juntamos įtampos menčių srityje. Be abejonės, ši detalė ne tik verta dėmesio – ji palaiko teisingą laikyseną.

Specialistų įžvalga: jei kėdė be porankių, būtinai įsitikinkite, kad tai sėdimam darbui pritaikytas baldas. Taip pat, investuokite į patogaus aukščio rašomąjį stalą.

 

3. Judėjimo laisvė ir baldo mobilumas 
 

Smartbaldai.lt kataloge dairykitės tiek darbo stalo kėdės su ratukais, tiek lengvo gaminio be jų. Abu variantai gali būti ergonomiški – svarbiausia, kad šie nevaržytų laisvo judėjimo, apsisukimo. Pasirinkę mobilią kėdę, laisvai nukaksite į kitą zoną. 

Naudingas patarimas: rinkdamiesi kėdę be ratukų, atkreipkite dėmesį į kojeles. Tai neturėtų būt standartinis 4 nepajudinamų kojelių variantas. Ergonomiška versija pasižymi išlenkta, lengvai spyruokliuojančia kojelių „konstrukcija“. Dar vienas galimas variantas – ant vienos kojelės pastatoma, 360 laipsnių apsisukanti kėdė.

 

4. Tvari medžiaga
 

Kompiuterio kėdės su ratukais ar be jų gali būti pagamintos iš labai skirtingų medžiagų. Medžiaga lemia ne tik patrauklų stilių, bet ir jūsų komfortą darbo metu. Yra ne vienas kokybiško audinio pasirinkimas. Vis dėlto, tam, kad sprendimą priimtumėte paprasčiau, galima išskirti kertines bet kokios medžiagos savybes. Kokių privalumų dairytis? 

 

Dairykitės šių medžiagos ypatumų:

 • tvarumas, atsparumas trinčiai;
 • pralaidumas orui („kvėpuojanti“ medžiaga);
 • lengva kasdienė priežiūra;

Pasirinkę baldą, kuris atitinka aukščiau išvardintus kriterijus, džiaugsitės maloniu, jaukiu paviršiumi bet kuriuo metų laiku. Tiek per vasaros karščius, tiek vėsesniu sezonu. „Smart baldai“ asortimente rasite medžiaginius bei odinius modelius.

 

5. Reguliuojamas darbo kėdės aukštis 
 

Kodėl tokia svarbi ši, atrodytų, natūrali darbui skirto baldo funkcija? Kiekvieno mūsų ūgis yra skirtingas, tad tas pats atstumas nuo žemės tinkamas ne visiems. Jei dizaino kūrinys per žemas, kojas lenksite po kėde, kryžiuosite, o sėdėdami ant per aukšto gaminio – žemę sieksite tik pirštų galais. 

Pagrindinė taisyklė: sėdint kojų nereikėtų kryžiuoti, kelti vienos ant kitos. Taisyklinga sėdėjimo padėtis išlaikoma tada, kai abi pėdos yra pilnai padėtos ant grindų pagrindo.

 

6. Biuro kėdės plotis ir gylis
 

Galiausiai, baldo plotis turi būti toks, kad patogiai atsisėstumėte ir gaminys nevaržytų jūsų judesių. Svarbu įvertinti tiek plotį, tiek gylį. Sėdynė link atlošo turi būti pasvirusi lengvu kampu. Taip patogiai įsitaisysite kėdėje ir galėsite pilnai priglausti nugarą.

Tai 6 savybės, kurios padės atsirinkti kokybišką darbui skirto baldo variantą. Tiesa, svarbus ne tik patogumas – visuomet norisi dailiai atrodančio, bendrą interjerą papildančio daikto. Toliau aptariame dar kelis aspektus, kurie padės nuspręsti dėl stilistikos.

 

Ofiso kėdės stilius – kaip pasirinkti?
 

Jau išsiaiškinome, kad ergonominės kėdės biuro erdvėse pirmiausiai turi būti patogios. Nesvarbu, tai darbo vieta namuose ar specializuotose patalpose. Vis dėlto, tiems, kuriems svarbi estetika ir stilius, turime dar kelis patarimus:

 1. Nuspręskite, patogi kėdė su ratukais ar be jų bus biuro akcentas ar harmoninga detalė;
 2. Pagalvokite, kokios tekstūros ir medžiagos geriausiai atspindi kuriamą atmosferą, interjero braižą.

Ne be reikalo šiai erdvei skirti gaminiai dažnai pasižymi neutralių spalvų palete. Maksimaliam susikaupimui yra numatyta speciali biuro spalvų paletė. Kaip tuomet susikurti išskirtinį patalpos akcentą?

Interjero dizaineriai pataria: darbui skirtas baldas gali išsiskirti unikalia tekstūra, solidžiu dizainu, nestandartinėmis detalėmis. Puikus pavyzdys – Smarbaldai.lt kataloge randami masyvesni odiniai baldai. Tokios darbo kėdės biure savaime sukuria prabangos įspūdį, tačiau neblaško dėmesio.

Renkatės kėdę sau ir turite daugiau klausimų? Visus rūpimus klausimus dėl produktyvios darbo aplinkos mūsų komandai užduokite el. paštu, žinute socialiniuose tinkluose arba tiesiog telefonu. Patarsime ir padėsime išsirinkti individualiai tinkamiausią modelį.
 

Skaityti daugiau
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau