Baldai ir aksesuarai: kaip juos derinti?

Baldai ir aksesuarai: kaip juos derinti?

Kuomet įsigyjame arba pasistatome būstą, laukia sunkiausia užduotis – kaip pasirūpinti namų interjeru? Šiandien internetas perpildytas skirtingų idėjų, kaip sukurti išskirtinį savo namų stilių. Taip pat šiandien egzistuoja tokios interjero kūrimo priemonės kaip protingi baldai, skirtingų dizainų šviestuvai, užuolaidos ir begalės kitų aksesuarų. Iš tokios didelės informacijos gausos yra svarbu atsakyti į vieną klausimą – kaip viską suderinti? Taigi, apžvelkime pagrindines taisykles, kaip derinti baldus ir aksesuarus.

 

Susitelkite į vieną interjero idėją

Kiekvienas interjeras turi skirtingas baldų bei aksesuarų derinimo taisykles, todėl svarbu į tai atsižvelgti. Moderniuose namų interjeruose labai svarbus spalvų žaismas: baldus derinkite prie sienų spalvų arba pasirinkto kilimo, nes ši visuma neturėtų būti chaotiška.

Jeigu renkatės klasikinį interjerą, jame baldai bei aksesuarai turėtų būti pagaminti iš natūralių medžiagų, o protingi baldai bei sofos ar lovos turėtų būti tokio pačio mastelio. Galiausiai, skandinaviškas stilius pasižymi šviesiomis spalvomis, todėl baldai ir aksesuarai turėtų būti vieno atspalvio.

 

Kaip derinti kilimą?

Svarbu suprasti, jog kilimas yra pagrindinis kambario akcentas, kuris turi būti kontrastingas interjere vyraujančiai spalvai. Jeigu jūsų sienos bei baldai yra šviesių spalvų, tuomet rinkitės tamsų kilimą, ir atvirkščiai. Kilimo funkcija – suteikti kambariui papildomų spalvų bei išlaikyti harmoniją, pusiausvyrą. Vadovaukitės tokia taisykle: vos įžengus į kambarį į jūsų akis turėtų kristi ne sofa, staliukas ar lentynėlė virš televizoriaus, o būtent kilimas.

 

Šviestuvai: kokį pasirinkti?

Šiandien prekyboje yra begalės skirtingų šviestuvų dizainų, todėl tikrai gali būti sunku išsirinkti jums labiausiai tinkantį. Vis dėlto, yra keletas paprastų taisyklių – jeigu jūsų kambaryje vyrauja minimalistinis stilius, protingi baldai ir vienspalvės sienos, rinkitės vienspalvį, spalviškumu prie kilimo ar užuolaidų derantį šviestuvą. Jeigu jūsų kambarys yra klasikinis, rinkitės klasikinio, istorinio stiliaus šviestuvą. Svarbu paminėti, jog išsirinkę metalo spalvos, juodos arba aukso spalvos šviestuvą, jį nesunkiai priderinsite prie bet kokio stiliaus interjero.

 

Jaukumą suteikiantis akcentas – užuolaidos

Svarbu, jog jeigu užuolaidas pasirinksite kaip ryškiausią ir pagrindinį savo kambario akcentą, tuomet grindys, minkšti baldai, kilimas ir sienos neturi būti ryškių spalvų. Jeigu vis dėlto jūsų kambaryje dominuoja ryškūs, tamsūs ir į akį krentantys atspalviai, tuomet rinkitės pastelinių spalvų, neutralias ir neryškias užuolaidas. Svarbi taisyklė – jeigu jūsų sienos puoštos įvairiais raštais, tuomet nesirinkite raštais puoštų užuolaidų, nes tai sugriaus kambario harmoniją.

 

Kaip suteikti namams daugiau erdvės?

Protingi baldai – tai dėmesio vertas erdvės taupymo sprendimas. Taip pat, kaip ir šviesių spalvų baldai, sienos, užuolaidos ir kiti interjero aksesuarai, šie baldai padės sukurti didesnę erdvę. Tokius baldus statyti naudinga kambariuose, kuriuose nėra daug vietos: tokiu būdu namai neatrodys užgrūsti nereikalingais daiktais ir sutaupysite vietos patogiems praėjimams pro baldus. Pavyzdžiui, jūsų svetainės vietą puikiai gali išsaugoti ir sutaupyti išskleidžiamas stalas.

Pastarasis gali atlikti įprasto, kavos staliuko funkciją, o kuomet jį išskleisite, galėsite mėgautis didelio stalviršio privalumais. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog aplinkiniai baldai nestovėtų šalia ir tarp jų būtų palikta vietos, kadangi išskleisti protingi baldai užims laisvąją erdvę. Taip pat galite stalu transformeriu pasinaudoti ir nedideliame valgomajame – pietų metu pavakarieniavę su šeima, o vakare pasikvietę draugų galėsite pagal individualius poreikius reguliuoti ir stalo dydį.

 

Namų interjerą sukurti bus daug paprasčiau, jeigu atkreipsite dėmesį į esminius aspektus: išsirinkite stilių, derinkite kilimus, užuolaidas bei šviestuvus ir galiausiai pasinaudokite protingų baldų teikiamomis galimybėmis sutaupyti vietą.

Paskelbta: 2019-10-07
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau