3 zonos, reikalingos kiekvieno vaiko kambariui

3 zonos, reikalingos kiekvieno vaiko kambariui

Šventės, gimtadieniai, kitos ypatingos progos – žaislai, žaislai ir dar daugiau žaislų... Taip atrodo kiekvieno vaiko kasdienybė ir daugelio tėvų košmarai. Ypatingai tų, kurie vertina minimalizmą ir organizuotumą. O ir atlikti moksliniai tyrimai įrodo, kad vaikams reikalinga tuščia erdvė, kuri nėra pernelyg stimuliuojanti. Švarus kaip baltas popieriaus lapas kampelis vaikams padeda mėgautis tikraisiais žaidimais – tais, kurie vyksta vaizduotėje. Dėl to erdvės zonavimas gali pagelbėti tėveliams: kiekvienoje iš jų vaikiški baldai ir žaislai turės savo vietas. Kviečiame susipažinti su jomis iš arčiau.

 

Pirmoji, „purvinoji“ zona

Šis kampelis kalba pats už save – jame negalioja švaros ir higienos taisyklės. Čia vaikai žaidžia, dažo, lipdo ir kitaip kuria meninius šedevrus plikomis rankytėmis. Čia gimsta didieji kūrybiniai projektai. Tai zona, kurioje turėtų būti laikomos visos mažajam menininkui reikalingos priemonės: žirklės, pieštukai, teptukai, kreidelės, klijai, modelinas, popierius ir kitos.

Žinoma, čia taip pat turėtų egzistuoti tam tikra tvarka. Atviros lentynos, spintos, spintelės, kiti vaikiški baldai puikiai tiks sudėti ir surūšiuoti visas priemones ir žaidimus. Kinetinis smėlis, vandens kamuoliukai ir dar daugiau chaoso iniciatorių – taip, tai vieta visiems šiems netvarkos kūrėjams. 

Patarimas: rekomenduojama vaikams leisti vystyti tokius projektus, kuriuos galėtumėte suvaldyti ir sukontroliuoti patys. Taip pat vertėtų pastatyti lentyną, skirtą visiems meno šedevrams eksponuoti.

 

Tylioji zona

Šis kampelis skirtas atsipalaidavimui, nerūpestingiems pokalbiams, skaitymui, slėpynėms, apkabinimams. Dėl to spalvos, tekstūros turėtų būti švelnios ir raminančios. Čia puikiai tiks supynės, vaikiškos palapinės, pliušiniai žaisliukai, pagalvėlės, pledukai, minkšti foteliai, kiti jaukumą kuriantys vaikiški baldai bei aksesuarai.

Patarimai tyliajai zonai – labai elementarūs, paprasti. Pirma, pasirūpinkite natūraliais šviesos šaltiniais, o vakare – šiltą šviesą skleidžiančiais, blausiais. Rekomenduojama nedažyti šios erdvės ryškiomis spalvomis, verčiau pasirinkti švelnius, raminančius atspalvius (šviesiai mėlyną, žalią, žemės tonus).

 

Žaidimų zona – ne mažiau reikšminga

Priešingai nei pirmasis, šis kampelis sukurtas demonstruoti įgytiems įgūdžiams, loginių sprendimų ir koncentracijos reikalaujančiai veiklai. Šioje zonoje nereikia daug daiktų ir aksesuarų. Čia karaliauti turėtų kaladėlės, gyvūnų figūrėlės, lėlės namas, muzikiniai instrumentai, mašinėlės, žaislinės virtuvės ir kiti žaidimams skirti kompaktiški  vaikiški baldai.

Visgi norime pasidalinti keletu svarbių patarimų. Rekomenduojame žaislus kaitalioti tarpusavyje – paslėpti vienus, o po kiek laiko sukeisti juos vietomis su senaisiais. Taip apsisaugosite nuo dažno naujų žaislų pirkimo. Svarbus ir pasikartojantis patarimas dėl šviesos – nenaudokite ryškaus, balto tono apšvietimo, o rinkitės šiltą, geltoną. 

Paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus patarimas: žaidimų zoną vertėtų dekoruoti natūraliais elementais, pavyzdžiui, augalais. Jie kuria pastebimai šviesesnę erdvę ir yra puikus antidepresantas, suteikiantis raminamąjį poveikį.

„Purvinoji“, tylioji ir žaidimų zonos ir joms skirti vaikiški baldai gali tapti tikru išsigelbėjimu siekiant organizuotumo, tvarkos ir švaros namuose. Jų naudą patirs ne tik tėvai – vaikai galės laisvai kurti, mąstyti ir tobulėti, o kūrybinių eksperimentų pasekmės bus sutramdytos ir „papuoš“ tik vieną teritoriją, bet ne visus namus.

Paskelbta: 2019-12-06
Kad galėtume kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Paspausdami SUTINKU, Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau