7 puikios baldų kompozicijos taisyklės

Kiekvienas iš mūsų norime paversti savo namų aplinką kuo jaukesne, patogesne ir, be abejo, savitesne. Perkelti baldų salono katalogo puslapį į savo kambarį atrodo nesudėtinga, tačiau kartais planuojant interjerą tenka susidurti su įvairiais iššūkiais. Todėl pateikiame 7 baldų kompozicijos taisykles, padėsiančias sukurti norimą stilių ir išlaikyti patalpos savitumą.

 

1. Tiksliai išmatuokite erdvę

Išmatuokite ir pasižymėkite sienų ilgio, pločio ir aukščio matmenis. Šie duomenys bus pagrindinės gairės renkantis baldų dydį, o jos leis išlaikyti proporciją tarp pastarųjų ir kambario. Be to, turėkite sukūrę savo estetikos planą – pagalvokite, kur ir kokia zona (pavyzdžiui, bendravimo, poilsio, vaikų žaidimų) turėtų būti.

 

2. Drąsiai rinkitės individualius, išskirtinius baldus

Jei norite universalių, patogių, savitumu džiuginančių kambario elementų, sumanus sprendimas – nestandartinių baldų gamyba. Individualiai pasirinktos baldų detalės leidžia ne tik lengviau pritaikyti juos skirtingose būsto erdvėse, bet ir pasinaudoti papildomais privalumais: vietos taupymu, savitumu.

 

3. Išlaikykite pusiausvyrą, proporcijas

Baldų ir kitų kambario daiktų tarpusavio suderinamumas yra labai svarbus veiksnys kuriant malonų erdvės pojūtį. Pavyzdžiui, keli lengvesni, paprastesnio dizaino baldai turėtų būti gretinami su sunkesniais ir atvirkščiai.

 

4. Nepamirškite kambario paskirties

Tai, kas tinka viename kambaryje, nebūtinai tiks ir kitame. Nepaisant to, kaip šauniai tai skamba, baro tipo stalą verčiau palikti virtuvėje, o dvigulę lovą – miegamajame (nebent gyvenate atviro plano būste). Vėlgi, nestandartinių baldų gamyba šiuo atveju gali tapti kūrybinga išeitimi. Jei norite ypatingo funkcionalumo, rinkitės išskleidžiamą stalą (jis iš kavos staliuko pavirsta erdviu pietų stalu) ar spintą-lovą. Tokie baldai svetainėje atrodo puikiai ir leidžia suderinti skirtingas patalpos paskirtis.

 

5. Nepersistenkite derindami spalvas

Skirkite dėmesio įvairioms detalėms ir medžiagoms, iš kurių pagaminti baldai. Nebijokite derinti kelių skirtingų spalvų ar raštų, tačiau lazdos neperlenkite – tam, kad akys neapraibtų, pakanka 3–5 skirtingų spalvų. Ryškesni baldai gali pagyvinti kambarį, tačiau tokiu atveju sienų dekoracijos ar užuolaidos turėtų būti švelnesnių spalvų, mažiau atkreipiančios dėmesį.

 

6. Rūpinkitės ir estetiškumu, ir patogumu

Nors svetainė yra tarsi šeimininkų charakterio, gyvenimo būdo veidrodis, čia nereikėtų dėmesio skirti vien estetikai, interjero stiliaus nuoseklumui. Tiek paprastų, tiek nestandartinių baldų gamyba turėtų būti užsakoma įvertinant visus gaminių privalumus. Rinkitės tokius minkštuosius, sėdimuosius ar kietuosius baldus, kurie yra ergonomiški, patogūs, lengvai valdomi ir prisitaikantys prie poreikių.

 

7. Apgalvokite kompoziciją iš anksto

Apsisprendę dėl interjero stiliaus, imkitės kurti preliminarų patalpos įrengimo planą. Apgalvokite, kur kokie baldai stovės, kokie baldai ar architektūros, interjero detalės (pavyzdžiui, paveikslas, židinys, langas) turėtų sudaryti kompozicijos centrą. Jei patalpa maža, komponuokite aukštus, nedidelius baldus, jei erdvi – stambesnius, platesnius. Įvertinkite, ar tokioje kompozicijoje būtų pakankamai vietos praėjimui, ar sėdintieji matytų vieni kitus. Taip pat apgalvokite, ar planą sudaro pakankamai sėdimųjų baldų, staliukų, spintelių.

 

Laikantis tokių kompozicijos kūrimo ir interjero formavimo taisyklių, lengva išvengti dažnų klaidų. Be to, taip pasirūpinama visais poreikiais: nuo estetikos iki komforto. Sprendimas pasinaudoti nestandartinių baldų gamyba taip pat praverčia, nes leidžia suteikti aplinkai originalumo, savitumo, tačiau nepamiršti ir funkcionalumo. Lengviau palaikoma tvarka, harmonija, patogumas – privalumai, kuriais galite mėgautis ir pasirinkę „Smart baldų“ gaminius. Nuo sofų-lovų iki išskleidžiamų stalų – atraskite tai, kas padės susikurti tobulą kompoziciją būtent Jums.