Kaip susikurti tobulą kampelį skaitymui?

Kai kasdien gyvenimo tempas, atrodo, vis greitėja, kartais tiesiog norisi bent trumpam sustoti, pailsėti. Vienas jaukiausių, įdomiausių būdų tai padaryti, ypatingai vėsiuoju metų laiku – skaitymas. Tiesa, tam, kad galėtume netrukdomai skaityti, reikia ramios, tam pritaikytos erdvės. Tad pateikiame keletą patarimų, kaip susikurti tobulą kampelį skaitymui.

 

Skaitymo kampelį galima sukurti pritaikius vos vieną baldą

Tam, kad skaitymas taptų atsipalaidavimo būdu, būtinas patogus, minkštas baldas. Pirmiausia, ko gero, kyla mintis apie sofą ar kušetę. Tai – geri, tačiau vis dėlto ne patys tinkamiausi variantai. Skaitymo kampeliui idealiai tiks būtent fotelis-lova. Pateikiame kelias priežastis, kodėl jis turėtų būti pasirenkamas kuriant tokią erdvę.

  • Šiame fotelyje integruotas lengvai ir paprastai pakeliamas atlošas kojoms, todėl galite įsitaisyti ypatingai patogiai.
  • Itin minkštas, tačiau ir tvirtas, ergonomiškas nugaros atlošas suteikia galimybę visiškai atsipalaiduoti. Dėl šių ypatybių jis nevargina pečių bei nugaros.
  • Šiuolaikiškas dizainas puikiai tinka prie kitų kambaryje esančių baldų.
  • Fotelis pagamintas iš kruopščiai atrinktų, griežtus kokybės standartus atitinkančių medžiagų, todėl baldu galėsite džiaugtis ilgus metus.

Patogus, jaukus, prie individualių, kintančių poreikių lengvai pritaikomas fotelis-lova – tai, kas ypatinga gali paversti kiekvieną atokvėpio akimirką. Toks baldas lengvai atras vietą tiek miegamajame, tiek svetainėje.

 

Ko dar trūksta skaitymo kampeliui, kad būtų sukurta tobula ramybės oazė?

Svajonių skaitymo erdvei vien fotelio paprastai neužteka. Pateikiame dar kelis dalykus, į kuriuos vertėtų atsižvelgti, kad ši skaitymo zona atitiktų visus poreikius.

  • Itin svarbu parinkti tinkamą vietą. Geriausia rinktis erdvę, kurią pasiektų natūrali šviesa, tad puikiai tinka vieta šalia lango. Žinoma, fotelį reikėtų statyti taip, kad saulė neakintų.
  • Saulės šviesa – dar ne viskas. Vakarais arba niūriomis dienomis reikėtų ir lempos, geriausiai – pastatomos (tinka stalinis šviestuvas, toršeras). Derinkite ją su foteliu – taip sukursite ir stilingą, ir harmoningą skaitymo zoną.
  • Jaukumo detalės. Malonią atmosferą šiam namų kampeliui suteiks ir pagalvėlės, kilimas. Juos taip pat geriausia derinti su pagrindiniu zonos akcentu.
  • Vieta svarbiausiems daiktams. Labai svarbu šalia fotelio pastatyti staliuką, ant kurio galėsite pasidėti puodelį karšto gėrimo ar skaitomą knygą.
  • Vieta skaitiniams. Jei knygų turite daug, tuomet vertėtų pagalvoti apie knygų lentyną. Jei įmanoma, ją verta pritvirtinti prie sienos šalia fotelio: tuomet po ranka turėsite visas mėgstamas knygas.

 

Papildę namų erdvę šiais elementais, sukursite žavų ir patogų skaitymo kampelį, kuriame pailsėti, atitrūkti nuo dienos rūpesčių bus išties paprasta. Fotelis-lova – baldas, kuris pravers ne tik įrengiant skaitymo zoną, bet ir tiesiog užsukus svečiams. Atsipalaidavę po knygų skaitymo, čia galėsite ir saldžiai nusnausti. Tad pasirinkite tinkamiausią baldo apmušalą, detales ir leiskitės į kūrybinį nuotykį – tegul panorus pailsėti kaskart pasitinka neprilygstamai jauki aplinka.