Pusiau nestandartiniai baldai: pasirinkimas ir priežiūra

Nestandartinių baldų gamyba – populiarus namuose siekiančiųjų modernumo ir komforto balanso sprendimas. Šiuo atžvilgiu itin naudingi ir pusiau nestandartiniai baldai. Jų karkasas jau suformuotas, tačiau galite keisti kitas esmines dizaino dalis: apdailą, kojeles, rankenėles. Pasakojame plačiau, kaip šiuos baldus rinktis ir ką vertėtų žinoti apie jų priežiūrą.

 

Pagrindinės pusiau nestandartinių baldų ypatybės

 Trumpai pristatome pagrindinius šio tipo baldų ypatumus:

  • Pusiau nestandartiniai baldai pasižymi aiškiu dizaino pagrindu. Jis pasižymi griežta forma, vientisumu, moderniu stiliumi. Naudojant tokius baldus, lengva kurti interjerą nuo pat pagrindų, nes jie visuomet turi mažiausiai vieną bendrą elementą (formą).
  • Jų dydis gali būti standartinis arba pritaikomas prie specifinių patalpos ypatybių, poreikių. Pusiau nestandartinių baldų gamyba dažnai tampa puikiu sprendimu tiems, kurie nėra tikri, kaip užpildyti erdvę. Keičiamo dydžio baldai sutaupo vietos, o standartiniai padeda kurti unikalų patalpos dizainą.
  • Tai – daugiafunkciai, palyginti greitai pagaminami baldai. Užsisakius pusiau nestandartinius baldus, jų pristatymo ilgai laukti netenka. Paprastai tereikia pasirinkti norimą variantą iš katalogo ir luktelėti 3–8 savaites. Tai – neilgas laikotarpis, turint galvoje, kad baldai atitiks savitus dizaino poreikius, bus papildyti kitomis funkcijomis. Pavyzdžiui, staliukai gali virsti nepastebima daiktų laikymo vieta, o lova – ne tik miegojimo baldu, bet ir knygų lentyna.

 

Ką įvertinti renkantis baldus?

Baldai bus ilgaamžiai ir atitiks Jūsų poreikius tik tuomet, jeigu įvertinsite visus pasirinkimo veiksnius. Keli iš jų:

  • Apgalvokite, kam bus skirtas baldas ir kas juo naudosis. Ar reikalinga, pavyzdžiui, svetainę puošianti modulinė sofa, ar jaunuoliui skirtas baldų komplektas? Pasidomėkite ir atitinkamai įvertinkite naudotojo poreikius – klauskite, kokie audinių raštai jam patiktų labiausiai, leiskite išsirinkti dekoracijų ir kitų dalių atspalvį, raštą. Nestandartinių baldų gamyba tuo ir ypatinga – ji suteikia galimybę koreguoti sukurto baldo dizainą pagal naudotojo poreikius ir norus.
  • Tiksliai žinokite laisvo ploto matmenis. Galbūt vietoje tradicinio kavos staliuko svetainę gali puošti dydį keičiantis staliukas, o vietoje įprasto minkštųjų baldų komplekto – moduliniai jungiamieji foteliai? Prieš užsakydami baldus dar kartą įsitikinkite, kad baldų matmenys yra tinkami.

 

Baldų priežiūros ypatybės

Norint, kad baldai teiktų džiaugsmą ir puoštų namų erdves kuo ilgiau, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti.

  • Neleiskite baldams dulkėti. Medinius paviršius valykite minkšta ir sausa medvilnine šluoste bent kas kelias dienas. Minkštuosius baldus siūlome nusiurbti siurbliu, įjungus kuo silpnesnį režimą.
  • Jei nenorite, kad baldai prarastų spalvą, saugokite juos nuo tiesioginių saulės spindulių. Geriausia baldus statyti toliau nuo lango.
  • Saugokite baldus nuo karštų ir aštrių daiktų. Karštis gali deformuoti baldo paviršių, aštrūs daiktai – jį subraižyti.
  • Pastebėję dėmę, išvalykite ją iškart. Jei dėmė jau įsisenėjusi – pasinaudokite specialiais valikliais. Tačiau ieškokite specializuotų, saugančių baldo spalvą.

 

Kurkite individualumu ir savitumu grįstą interjerą – nestandartinių baldų gamyba gali padėti įgyvendinti net drąsiausią namų viziją. Dvejojate, koks variantas patalpoje tiktų geriausiai? Pasitarkite su „Smart baldų“ konsultantais – paskambinkite, parašykite mums arba užpildykite užklausos formą.