4 idėjos, kaip komponuoti funkcionalųjį fotelį-lovą

Fotelis-lova yra vienas tų baldų, kurie praturtina interjerą ir suteikia jam išskirtinumo. Vietos jam atrasti galima ir svetainėje, ir miegamajame, ir terasoje. Dvejojate, kaip priderinti šį baldą prie patalpos dizaino? Įsitikinkite, kad galite pasinaudoti visais baldo privalumais ir pasinaudokite keliomis dizainerių atrinktomis komponavimo idėjomis.

 

Gulimojo fotelio privalumai

Šezlongo tipo foteliai daugeliui atrodo neįprastas baldas. Tokie foteliai yra puiki alternatyva sofai, kuri mažesnėse patalpose užima nemažai vietos, yra sunkiai transportuojama. Fotelis-lova yra ne tik lengvas, bet ir kompaktiškas. Įsitaisius tokiame balde, susireguliavus atlošą patogu numigti popietės miego, paskaityti knygą ar pažiūrėti filmą.

Šezlongai vis dažniau tampa pasirinkimu tų žmonių, kurie vertina funkcionalumą ir ergonomiškumą. Reguliuodamas nugaros atramą, kiekvienas gali individualiai atrasti tinkamą ir komfortišką poziciją. Daugeliui atrodo, kad šio tipo gulimieji foteliai labiau tinkami kaip dekoracinis interjero elementas. Tačiau jis taip pat gali atlikti ir svečių lovos funkciją. Tai – interjerui išskirtinumo suteikiantis, stilių išryškinantis ir praktiškas baldas.

 

4 fotelio-lovos komponavimo idėjos

Formuojant namų interjerą, labai svarbu iš pat pradžių apgalvoti baldo komponavimo vietą. Naudinga turėti kelis variantus. Taip pat rekomenduojama apgalvoti ir kokio stiliaus fotelis-lova reikalingas, kokiais apmušalais jis turėtų būti padengtas – oda ar gobelenu. Apsvarstykite, kokios spalvos ar raštai labiausiai papuoštų Jūsų namus, tačiau neišbalansuotų jau sukurto interjero. Žemiau – kelios idėjos, kaip gulimuoju foteliu papildyti pasirinktą patalpą:

 

1. Rinkitės ryškias spalvas

Išskirtinės spalvos gulimasis fotelis taps dėmesį atkreipiančiu akcentu Jūsų svetainėje, miegamajame ar terasoje. Jis gali būti raudonas, žalias ar mėlynas – tai priklauso nuo to, kuri spalva Jums gražiausia. Fotelis-lova gali stovėti ir kampe, ir prie sienos, ir netgi viduryje kambario, vietoje įprasto fotelio. Taip pat šie foteliai gali tapti darbui ar skaitymui skirtos zonos elementu.

 

2. Komponuokite du šezlongus

Jeigu kambarys atrodo tuštokas, išryškinkite patalpos ir interjero detalių proporcijas. Pastatykite du gulimuosius fotelius vieną priešais ar šalia kito, papuoškite juos pagalvėlėmis ar minkštais užtiesalais. Toks sprendimas suteiks ir papildomo komforto.

 

3. Derinkite jį su kitais kambario elementais

Jeigu sudėtinga išsirinkti fotelį, paprasčiausiai apsižvalgykite ir įvertinkite kitus baldus, interjero detales. Pamėginkite suderinti šezlongą su jų raštais, formomis ar spalvomis. Vieningumo, nuoseklumo gali suteikti panaši fotelio, sienų ar užuolaidų spalva, bendras interjero stilius.

 

4. Jei svetainė maža, statykite fotelį vietoje sofos

Fotelis-lova gali būti puiki alternatyva didesnei sofai. Mažos erdvės įrengimas dažnam būna nemažas iššūkis, ypatingai jeigu stengiamasi taupyti vietą, palikti erdvės judėjimui, išlaikyti galimybę prireikus performuoti interjerą. Šiuo atveju gulimasis fotelis itin praverčia. Šezlongą lengva perkelti į kitą vietą, pakeisti jo poziciją ar pačią formą. Mažoje patalpoje geriausia jį statyti prie lango ar knygų lentynos. Tinkamai parinktas fotelis (ar keli jų) lengvai atstos nedidelę sofą.

 

Gulimas fotelis – nesunkiai pritaikomas ir funkcionalus baldas, kuri gali padėti susikurti išskirtinį, stilingą interjerą beveik akimirksniu. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti ir drąsiai derinti skirtingus stilius, paskirtis. Nebijokite kūrybiškumo: tai raktas į individualumu žavinčius namus.