Interjero patarimai besiruošiantiems įrengti didelę svetainę

Svetainės interjeras turėtų sulaukti ypatingo jį kuriančių žmonių dėmesio. Tai – patalpa, kurią mato ir vertina ne tik namų gyventojai. Svetainėje taip pat priimami svečiai, tad įrengiant šią patalpą reikėtų vertinti tiek funkcionalumą, tiek estetiką. Užduotis tampa sudėtingesnė, jei patalpa – nestandartinė, pasižyminti ypač dideliu plotu. Iššūkiu tampa ir baldų pasirinkimas, ir jų derinimas tarpusavyje, išdėliojimas patalpoje.

 

Kokius baldus rinktis?

 

Mažesnėje svetainėje viskas atrodo paprasta – čia dažniausiai reikalingas vienas baldų komplektas, formuojantis bendravimui skirtą zoną, ir galbūt – sekcija. Tokia svetainė atrodo tinkamai užpildyta ir jauki. Kai kambario plotas gerokai didesnis, daugelis stengiasi išspręsti neišnaudotos erdvės uždavinį – neužpildytos zonos dažnam kelia nejaukumą, atrodo nepraktiškos. Šį uždavinį galima visai nesunkiai išspręsti pasirinkus tokius pačius baldus. Vis dėlto, svetainės interjeras daugeliu atvejų būtent nuo baldų ir priklauso.

 

Mūsų siūlymas – baldų komplektai, susidedantys iš daugiau nei 3 dalių. Vienas geriausių variantų – modulinės minkštųjų baldų sistemos. Jų nebūtina kruopščiai suderinti. Tiek jas sujungus, tiek dėliojant atskirai, tokios sistemos sukurs praktišką, funkcionalų ir svarbiausia – jaukų, patogų interjerą. Vienas iš modulinių sistemų privalumų – galimybė paversti juos pagrindiniu kambario akcentu. Tačiau taip pat tokie baldai patogūs atskiriant erdves, užpildant didelius plotus. Prie jų nesunku priderinti ir kavos staliukus, ir funkcionalias sekcijas ar lentynas.

 

Kaip juos dėlioti?

 

Pagrindinis iššūkis turintiems dideles svetaines – tinkamas erdvės užpildymas. Labai svarbu, kad svetainės interjeras būtų ne tik stilingas ar praktiškas, bet tuo pačiu – jaukus, skatinantis bendrauti, išbaigtas. Būdų, kaip užpildyti didelę patalpą, yra mažiau. Vis dėlto ir čia užtenka vietos kūrybiškumui. Kelis baldų derinimo variantus pateikiame žemiau.

 

  • Svetainės centras – kavos staliukas

 

Tinka tiek mažesnis, tiek didesnis staliukas. Formuojant kompoziciją ratu aplink stalą, lengva sukomponuoti jaukią bendravimui skirtą zoną. Vienoje stalo pusėje gali būti sustatyti foteliai, kitoje – sofa. Taip liks vietos ir judėjimui. Baldai neturėtų būti dėliojami visiškai palei sieną – taip erdvė atrodys išnaudota nepraktiškai. Pasistenkite, kad vietos būtų ir palei sieną, ir aplink baldus.

 

  • Kelios skirtingos vietos poilsiui

 

Jei šeima didelė, kelios skirtingos sėdėjimo vietos leis sukurti kiekvienam šeimos nariui patogią poilsio vietą. Vienas ar du foteliai gali būti prie lango, sofa su staliuku – prie židinio. Dar kita zona gali būti skirta valgomajam. Tokios svetainės interjeras nebūtinai turi būti vientisas – atsižvelkite į funkcinių erdvių ypatybes.

 

  • Baldai, statomi prie sienos

 

Jei mėgstate judėjimui palikti daugiau atviros erdvės, statykite baldus palei sieną. Pritaikę modulinę minkštųjų baldų sistemą, nesunkiai pasirinksite Jums patogią kompoziciją. Baldai gali būti komponuojami kampu, horizontaliai, tik prie vienos sienos arba U raidės forma. Patogus kavos staliukas, fotelis kampe ir knygų lentyna kitoje pusėje taip pat papildys erdvę komfortu ir jaukumu.

 

Taip pat nepamirškite dekoracinių detalių – nuotraukų, paveikslų, užuolaidų, pagalvėlių, vazoninių gėlių. Jos pastebimai pagyvina erdvę. Nebijokite rinktis skirtingų spalvų ir formų baldų – didelės erdvės suteikia galimybę eksperimentuoti. Svetainės interjeras gali būti jaukus ir patogus tiek namų gyventojams, tiek svečiams – tereikia pritaikyti sumanius sprendimus.