„Augantis“ stalas: kas tai ir kodėl jo reikia?

Vaikų mokymosi produktyvumas ir laisvalaikio kokybė tiesiogiai priklauso nuo to, kokioje aplinkoje jie auga. Kuo geriau ji pritaikyta prie kintančių vaikų poreikių, tuo geresni gali būti pasiekiami rezultatai. Tėvams, auginantiems mokyklinio amžiaus vaikus, labai svarbu įsitikinti, kad pasirinkti baldai atitiks kintančius mažųjų poreikius. Vienas iš siūlomų sprendimų – „augantis“ rašomasis stalas. Plačiau pasakojame apie jo veikimo principą.

 

Kuo išskirtinis šis stalas?

Pagrindinė „augančių“ baldų atliekama funkcija yra prisitaikymas prie bet kurio amžiaus vaiko poreikių. „Augantis“ stalas išsiskiria būtent savo daugiafunkciniu pritaikomumu:

  • Šis baldas – ypatingai lankstus. Atsižvelgiant į vaiko komforto jausmą, rašomąjį pagrindą galima laikyti pavertus skirtingu kampu.
  • Po stalu palikta vietos laikyti knygoms, sąsiuviniams ir kitoms mokyklinėms priemonėms.
  • Nustačius stalo parametrus, prie jo dirbti patogu tiek sėdint ant kėdės, tiek stovint.

 

Stalo aukštis reguliuojamas atsižvelgiant į vaiko ūgį. Jam didėjant, didėja ir stalas. Dėl šios priežasties toks stalas yra ilgaamžis. Vaikui paaugus nereikia ieškoti naujo baldo, o taip ne tik sutaupoma, bet ir pasirūpinama, kad vaikas ilgą laiką turėtų patogų, funkcionalų stalą.

„Augantis“ rašomasis stalas pasižymi ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir ergonomiškumu. Siekiant išlaikyti šias ypatybes, šiems stalams keliami itin aukšti kokybiniai reikalavimai. Dar vienas šio baldo išskirtinumas – tai, kad jie padeda vaikams išlaikyti tiesią nugarą dirbant prie stalo tiek sėdomis, tiek stovint. Tai apsaugo mažuosius nuo stuburo iškrypimo rizikos, o ji šiandien yra ypač opi problema. „Augantis“ stalas – paprastai valdomas, leidžiantis visuomet atrasti patogiausią poziciją.

 

Kaip užtikrinti baldo naudingumą?

Jei manote, kad baldą vis tiek teks keisti po kelių metų, pateikiame kelis reikšmingus patarimus, į ką vertėtų atsižvelgti, kad to daryti nereikėtų. Visų pirma, rinkitės neutralias spalvas. Tiesa, mažamečiai vaikai mėgsta ryškias spalvines dekoracijas. Tačiau siekiant užtikrinti ilgą baldo naudojimą, vertėtų rinktis pastelinius, neryškius atspalvius. Taip „augantis“ rašomasis stalas vaikui neatsibos net ir paaugus.

Taip pat atsižvelkite į stalo dydį. Jis neturėtų būti labai didelis. Geriausia baldą rinktis įvertinus vaiko kambario vietą, kurioje jis bus pastatytas. Norint užtikrinti ne tik vaiko taisyklingos laikysenos, bet ir gero regėjimo palaikymą, mokymosi ir laisvalaikio produktyvumą, stalą statyti rekomenduojame prie lango. Natūrali šviesa padeda geriau susikaupti ir efektyviau darbuotis, nevargina vaiko akių.

 

Rinktis galite iš kelių skirtingų dizaino variantų, tad atrasti tinkamiausią „augantį“ stalą nesunku. Tegul tai būna investicija ne tik į stilingą baldą, bet ir į gerą vaiko sveikatą.